Re/Max Anadolu'da büyüyecek

RE/MAX, 2015 yılı içinde Kars, Giresun, Fatsa, Sivas ve Maraş'ta şube açmayı planlıyor

Re/Max Anadolu'da büyüyecek

RE/MAX Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan 2015 yılında Anadolu'da verecekleri yeni franchise'lar ile ülke genelinde büyümeye devam edeceklerini ve Anadolu'dan yoğun talep aldıklarını söyledi. Açıklamasında Türkiye gayrimenkul sektöründeki gelişmelerin şirketlerin önünü açtığını belirten Karahan: '2015'de de olumlu gelişmelerin süreceğini ve gayrimenkul sektörünün hareketli olacağını biliyoruz. RE/MAX Türkiye olarak 2015 yılına Anadolu'da bulunan mevcut franchiselarımıza Kars, Giresun, Fatsa, Sivas ve Kahramanmaraş'ı da ekleyerek giriyoruz" dedi.

Re/Max büyüyor
Türkiye ve KKTC'nin 36 ilinde 243 şubesi bulunan RE/MAX, 2015 yılında büyük şehirlerde elde ettiği başarıyı Anadolu'ya da yansıtmayı hedefliyor. Karahan; "Diyarbakır ve Van'da girişimcilik seminerleri düzenledik ve büyük ilgi gördük. Çok kalabalıktı ve katılımcılar son derece interaktifti. Merak ettikleri tüm soruları yanıtlandırdık. Böyle bir ilgi bizim için çok umut vericiydi. Bayim Olur musun Fuarında Anadolu'dan gelen çok sayıda girişimci standımızı ziyaret etti ve 3 farklı ilden 3 girişimci ile el sıkıştık. Sırada da franchise vereceğimiz diğer iller var" dedi. Yaşanan bu iki örnekten sonra Anadolu'ya daha fazla yönelen RE/MAX Türkiye, buralarda girişimcilere yönelik çeşitli eğitimler düzenleyerek girişimci adaylarını bilinçlendirmeye devam ediyor. RE/MAX, Anadolu gelişim konsepti paralelinde, küçük şehirlerde %47'ye varan yatırım avantajı sağlayarak potansiyel girişimcilere destek olmayı hedefliyor. 

2015'te yüzde 6-10'luk satış artışı
2015 yılı içinde konut piyasasında satışların yüzde 6-10 oranında artış göstermesinin beklendiğini söyleyen Karahan, ilk 10 aylık verilerde 2014 yılında Türkiye'nin önceki yıla kıyasla ayın seviyede satış gerçekleştirdiğini belirtti. Karahan: ' 2014 yılında iki seçim dönemi geçirdiğimizi göz önüne alırsak, gayrimenkul piyasasındaki canlılığın korunduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Kısaca, RE/MAX Ofislerinin ağırlıklı olarak aktif bulunduğu ikinci el konut piyasasında durum sağlıklı görünüyor. 2015 yılında konut fiyatlarında enflasyonun en az 3-4 puan üzerinde artış beklentimiz var. RE/MAX Türkiye olarak 2014 yılında bir önceki yıla kıyasla %30 büyüdük ve 2015 yılı için de aynı oranda büyüme hedefimiz bulunuyor.' şeklinde konuştu.