Re/Max Gayrimenkul profesyonelleri yetiştiriyor

RE/MAX Türkiye Ticari Gayrimenkul profesyonelleri, CCIM'in uluslararası sertifikasyon eğitimi ile danışmanlık hizmeti sunuyor

Re/Max Gayrimenkul profesyonelleri yetiştiriyor

RE/MAX Türkiye Ticari Gayrimenkul profesyonelleri, CCIM'in uluslararası sertifikasyon eğitimi sayesinde ofis, plaza, ticari arsa, fabrika, dükkân, iş yeri vb. arayanlara ve yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Re/Max'ın eğitim programını bitiren kişiler Lisanslı Ticari Gayrimenkul Profesyoneli ünvanını kazandı.

Re/Max eğitimleri sürüyor
Gayrimenkul sektörüne başarılı girişimciler kazandıran RE/MAX Türkiye, verdiği eğitimlerle de sektöre üstün nitelikli gayrimenkul danışmanları ve brokerlar yetiştiriyor. Verdiği eğitimlerin bir benzeri bulunmayan RE/MAX Türkiye bu kez de CCIM (Akredite-Sertifikalı Ticari Yatırım Üyeliği) eğitimi ile ticari gayrimenkul alanında ilerlemek isteyen Gayrimenkul Danışmanlarına kaçırılmayacak bir fırsat sundu.

Merkezi Amerika'nın Şikago şehrinde bulunan CCIM Enstitüsü tarafından geliştirilen CCIM ünvanı, ticari gayrimenkul ve yatırım gayrimenkulleri sektöründe uzman olarak tanınan kişi anlamına geliyor. Ticari Gayrimenkulün dünyadaki tartışılmaz tek otoritesi olan CCIM Enstitüsü ile Gayrimenkul Danışmanlarını buluşturan RE/MAX Türkiye, bu eğitime katılanları 7 gün süren sıkı bir eğitim ve iki farklı sınav sürecinden geçirdi. Sınavlardan başarıyla geçerek yeterlilik alabilen Gayrimenkul Danışmanları, RE/MAX Türkiye tarafından verilen Ticari Gayrimenkul Profesyoneli lisansını almaya hak kazandılar.

Eğitime katılan Gayrimenkul Danışmanlarına; Ticari Mülkler ve Gayrimenkul Hizmetleri, Gayrimenkul Modelinin Temel Bileşenleri, Gayrimenkul İş Modelinin Parametreleri, İş Stratejisi Geliştirme, Gayrimenkulde Alan ve Sermaye Piyasası, Gayrimenkul Analizinde Bakış Açıları, Fizibilite Çalışması Modeli, İş Formlarını Kullanarak Yıllık Nakit Akışlarını ve Satış Gelirlerini Hesaplamak, Gayrimenkul Yatırımlarını Finanse Etmek, Finansmanla Yatırım Analizi gibi eğitimler verildi.

RE/MAX Türkiye, CCIM eğitimleri aracılığıyla Türkiye'de şirketlerin gayrimenkul ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikli profesyoneller yetiştirmeyi planlıyor. Böylelikle, ticari gayrimenkul alanında uzmanlaşmak isteyen RE/MAX'lilere bir standardizasyon da getiren RE/MAX Türkiye, bir yatırımcıya finansal analizden hangi gayrimenkulü neden alması/almaması gerektiğine, kısa ve uzun vadeli kazanç ve kayıplarının neler olabileceğine kadar her detayda danışmanlık yapıyor.

RE/MAX Türkiye tarafından lisanslanan Ticari Gayrimenkul Profesyonelleri, diledikleri taktirde, ileride CCIM'in Türkiye'de simültane Türkçe çeviri ile yapılacak daha ileri eğitimlerine de katılıp, CCIM Ticari Yatırım Üyesi ünvanını da kazabilecekler. Bu akreditasyona bu güne kadar 13.000'den fazla ticari gayrimenkul profesyoneli hak kazandı. 3.000 profesyonel halen CCIM akreditasyonu için sırada bekliyor.