Real Madrid stat projesi iptal edildi

Real Madrid Futbol Kulübü, 400 milyon Euro'luk Santiago Bernabeu tasarım projesini, yasaya uymadığı gerekçesiyle iptal ettiğini açıkladı

Real Madrid stat projesi iptal edildi

Real Madrid Futbol Kulübü, 400 milyon Euro'luk Santiago Bernabeu tasarım projesini, yasaya uymadığı gerekçesiyle iptal etti.

Çevreci Örgütlerin itirazı ve mahkeme kararı
Çevreci örgütler tarafından yapılan suç duyurusu üzerine gerçekleşen dava sonucunda Madrid Adalet Yüksek Mahkemesi, projenin toprak yasasını ihlal ettiği yönünde hüküm verdi. Santiago Bernabeu'nun genişletilmesi, üstünün tapatılması ve etrafına otel ve AVM gibi yeni binalar öngörün proje mahkemenin kararıyla iptal edilmiş oldu.  

Sözleşme geçersiz
Yüksek Mahkeme aldığı karar doğrultusunda Madrid Özerk yönetimi ile Real Madrid kulübü arasında imzalanan 15 Kasım 2012 tarihli anlaşmanın geçersiz olduğunu vurguladı.  

Real Madrid'den açıklama
Alınan karar üzerine bir açıklama yapan Real Madrid Spor Kulübü:  "Real Madrid Kulübü, Santiago Bernabeu Stadı'nın reformu projesinin hayata geçirilebilmesi için mahkeme kararının gerekçeleri doğrultusunda istenenleri karşılayabilmek için Madrid Belediyesi ve Madrid özerk yönetimi ile birlikte çalışacaktır" ifadelerini kullandı.