Realty Plus Türkiye, yurt dışında şubeleşecek

Markalı emlak danışmanlığı firması Realty Plus, 2014 yılında Almanya, K.Irak, İsrail ve Rusya gibi lokasyonlarda ofis açmayı planlıyor

Realty Plus Türkiye, yurt dışında şubeleşecek

30.11.2013 / Posta Gazetesi

Yurt içinde franchise vermeye başlayan ve yılsonuna kadar İstanbul’un Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Esenyurt, Başakşehir, Ümraniye ve Sancaktepe gibi gayrimenkul hareketliliği yoğun olan lokasyonlarında yeni ofisler açmayı hedefleyen Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarını da sürdürüyor. Yakın zamanda Kuzey Irak’ta şubesi bulunan ilk uluslararası markalı gayrimenkul danışmanlığı firması olacaklarını ifade eden Realty Plus Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, “O bölgedeki inşaat hareketliliğini disipline ederek, doğru projeleri doğru yatırımcılarla buluşturmayı planlıyoruz” dedi. Yurt dışı şubeleşme çalışmaları doğrultusunda 2014 hedefleri arasında Almanya’nın da olduğunu belirten Altaş, Alman ortakla birlikte açacakları Realty Plus ofisi üzerinden bölgedeki Türklere ve Avrupalı yatırımcılara, networklerindeki projelerin pazarlamasını gerçekleştireceklerini söyledi. Realty Plus Türkiye, alım&satım ve kiralamanın yanı sıra gayrimenkul geliştirme projelerinde de yer almayı hedefliyor.

Gayrimenkul projeleri üretecek

Realty Plus Türkiye, mevcut gayrimenkul projelerinin yurt içi ve yurt dışı pazarlamasına ek olarak, önümüzdeki dönemde yerli ve yabancı yatırımcılarla işbirliği içinde yeni gayrimenkul projeleri üretmeyi de hedefliyor. Bunun için görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Altaş “Sektörde hem kişisel olarak benim, hem de Realty Plus Türkiye ekibinin uzun yıllara dayanan ciddi bir bilgi, birikim ve deneyimi bulunuyor. Bu doğrultuda, sermayelerini güvenli alanlarda yatırıma dönüştürmek isteyen yerli ve yabancı yatırımcılarla işbirliği yaparak yeni gayrimenkul projeleri üreteceğiz” dedi.