Refika Birgül Narlife için “Narlı Tarifler” hazırladı

Refika Birgül Narlife projesine özel hazırladığı “Narlı Tarifler” kitabı, Refika’nın Mutfağı’nda kitapta yer alan özel tatlar eşliğinde basına tanıtıldı

Refika Birgül Narlife için “Narlı Tarifler” hazırladı

emlakwebtv.com 

Tepe İnşaat Narlife projesi, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, kendi alanında markalaşmış bir isim olan Refika Birgül ile çok özel bir işbirliğine imza attı. “Refika’nın Mutfağı”nın kurucusu, program yapımcısı, kitap ve gazete yazarı Refika Birgül, Narlife projesi için narın simgesi olan bolluk ve bereketi uzmanlığı ile birleştirdi. Refika Birgül Narlife projesine özel hazırladığı “Narlı Tarifler” kitabı, 13 Eylül 2013 tarihinde Simotas Binası’nda yer alan Refika’nın Mutfağı’nda kitapta yer alan özel tatlar eşliğinde basına tanıtıldı.

Tepe İnşaat, Refika Birgül Narlife projesi ve  işbirliğinin son projesi “Narlı Tarifler”kitabı,toplam yirmi dört adet narlı tariften oluşuyor. Refika Birgül tarafından Narlife projesine özel hazırlanan tarifler başlangıçlar, ana yemekler, tatlılar ve içecek başlıkları altında sunuluyor.

Narlife projesi ve Refika Birgül işbirliği kapsamında hazırlanan “Narlı Tarifler” kitabının sektörde bir ilk olması nedeniyle gurur duyduğunu belirten Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, “‘Narlı Tarifler’ kitabının çok keyifli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Narlife projesinin adından ve narın bereketinden yola çıktığımız bu işbirliğimizin projemiz üzerinde çok olumlu etkisi olduğuna ve projemize şans getirdiğine inanıyorum.”dedi.

Tepe İnşaat Narlife projesi’nin Refika Birgül ile yaklaşık altı aydır sürdürmekte olduğu işbirliğinin en heyecanlı ve en renkli meyvesi olan “Narlı Tarifler” kitabının tamamlanmasından dolayı çok heyecanlı olduğunu belirtenTepe İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Berna Erkartal, “Refika Birgül ile işbirliğimiz kapsamında çok güzel projelere imza attık. Daha önceki projelerimiz dahilinde gerçekleştirdiğimiz örnek daire basın etkinliğimiz ve cooking show konularında aldığımız geri dönüşler doğru bir işbirliğine imza attığımızı gösterdi. ’Narlı Tarifler’ kitabımız ile bu işbirliğini somutlaştırmış oluyoruz, bu sayede tüm Narlife dostlarımız Refika Birgül tarafından özel olarak hazırlanan bu birbirinden lezzetli tarifleri deneme şansını yakalayacak.” dedi.

Narlı Tarifler kitabında geleneksel tatların yanı sıra dünyaca ünlü tatlar da yer alıyor

Narlife projesi ile yürüttükleri işbirliği sonucunda ortaya çıkan “Narlı Tarifler” kitabının her aşamasında ekibi ile çok keyifli zaman geçirdiklerinin altını çizen Refika Birgül, kitap hazırlık sürecinin kendisi için çok farklı bir bir deneyim olduğunu belirtti. Birgül, “Kitabın içeriğini hazırlarken geleneksel tatların yanı sıra dünyaca ünlü tatlara da yer verdik. Tariflere nar ekleyerek elde ettiğimiz yeni lezzetler bizi çok heyecanlandırdı. Kısırın Narlı Hali’nden, Refika’nın Nardanaşı’na, Narlı Karidesli Türk Suşisi’nden, Lokumlu Nar Sorbe’ye kadar bir çok farklı ve lezzetli tarifin yer aldığı ‘Narlı Tarifler’ kitabı içerisinde ana yemek olarak yer alan ‘Cafe de Paris’ tarifinde eti tahin, nar ekşisi ve hardal ile buluşturarak sizlere sunuyoruz”dedi.

Narlife projesinin %60’ının satışı gerçekleşti

Tepe İnşaat’ın Maltepe’de yer alan ve satışları devam eden son projesi Narlife ile diğer projelerde olduğu gibi bölgede marka değeri yarattıklarını ve bölgeye önemli ölçüde katkıda bulunduklarını vurgulayan Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, Tepe İnşaat olarak Narcity projesi ile Maltepe’de başladıkları yolculuğa Narkule ile devam ettiklerini ve Tepe İnşaat markasına duyulan güvenin Narlife projesinin temellerini oluşturduğunu belirtti. Oğuz, “%60’ının satışı tamamlanmış olanprojemizde müşterilerimizden gelen talep üzerine, C bloğumuzda yer alan dairelerimiziplanlanandan 1 yıl erken teslim avantajı ile satışa sunuyoruz. Konumu, mimarisi ve sosyal donatıları ile modern bir proje olarak hayata geçirdiğimiz projemizde daire fiyatlarımız 203.000 TL- 975.000 TL arasında değişiyor. Narlife projemizin sahip olduğu özellikler arasında yer alan ‘yeşil bina değerlendirme sistemi’ olarak bilinen LEED Çevre Dostu Değerlendirme Sistemi’ne adaylığımız ise tüketicinin projemizi tercih etmesinde büyük rol oynuyor” dedi.

Tepe İnşaat Narlife Projesi

İnşaat sektörünün lider şirketlerinden Tepe İnşaat’ın 43 yılı aşan tecrübesi ve ilke edindiği kalite standardı ile Maltepe’de oluşturduğu yaşam alanının en yeni halkası olan Narlife projesi, 609 adet konuttan oluşuyor.

Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, teraslı ve bahçeli daire seçenekleri bulunan ve Narlife projesi, doğayla iç içe olmaktan zevk alanların, denizin mavisinde kaybolmaktan mutluluk duyanların ve huzur içinde zaman geçirmek isteyenlerin aradığı tüm renkleri bir arada sunuyor.

Narlife projesinde yer alan daire fiyatları 203.000 TL ile 975.000 TL arasında değişiyor.

Proje, “Yeşil bina değerlendirme sistemi” olarak bilinen LEED Çevre Dostu Değerlendirme Sistemi’ne adaylığı ile diğer projelerden ayrışıyor.

29.500 metrekare alan üzerinde hayata geçecek Narlife projesinde yaklaşık 2 bin metrekare büyüklüğünde kapalı sosyal tesis alanı, olimpiğe yakın açık yüzme havuzu, spor tesisleri, yürüyüş parkurları, fitness center, sauna, çok amaçlı salon (sinema ve toplantı), cafe ve site marketi bulunuyor.

Narlife, sahil yoluna ve bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekmesinin yanı sıra E-5’e 4 km, Bağdat Caddesi’ne 7 km, Boğaziçi Köprüsü’ne ise 18 km uzaklıkta bulunuyor.

Narlife Projesi hakkında detaylı bilgi için www.narlife.com.tr

 

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül, (d.19 Mayıs 1980), İstanbul, doğumlu, kitap/gazete yazarı, Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu, program yapımcısı, psikolog Refika’nın Mutfağı / Cooking New Istanbul Style kitabının yazarı, Hürriyet Gazetesi Cumartesi ekinde Refika”nın Mutfağı adlı köşesinde yemek yazıları yazıyor, NTV’de Mucize Lezzetler adlı yemek programını hazırlıyor.


 


Proje Bilgisi: Narlife

Benzer Haberler

İstanbul Havalimanı'ndan 4 yeni uçuş

İstanbul Havalimanı'ndan 4 yeni uçuş

Yapı ruhsatlarında tarihi düşüş

Yapı ruhsatlarında tarihi düşüş

AVM sayılarındaki büyüme sürüyor

AVM sayılarındaki büyüme sürüyor

Kapadokya'da  toplu yıkım

Kapadokya'da toplu yıkım

İstanbul Banliyö Hattı Son Durum:  Sinyalizasyon testleri başladı

İstanbul Banliyö Hattı Son Durum: Sinyalizasyon testleri başladı

2019 demir yolu yatırımlarının yılı olacak

2019 demir yolu yatırımlarının yılı olacak

Bakanlıktan 81 ile riskli yapı genelgesi

Bakanlıktan 81 ile riskli yapı genelgesi

Konut stokunun yüzde 40'ı İstanbul'da

Konut stokunun yüzde 40'ı İstanbul'da

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Yüzde  2'nin altına düşüş sürüyor

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Yüzde 2'nin altına düşüş sürüyor

Kanal Edirne'de sona doğru

Kanal Edirne'de sona doğru

İstanbul Havalimanı metrolarının imar planlarına onay

İstanbul Havalimanı metrolarının imar planlarına onay

Yabancıya satışta olumlu rüzgar sürüyor

Yabancıya satışta olumlu rüzgar sürüyor

Konut satışlarında tarihi düşüş

Konut satışlarında tarihi düşüş

Riskli mahallede toplu yıkım için geri sayım

Riskli mahallede toplu yıkım için geri sayım

İnşaat cirolarında son durum: Düşüş sürüyor

İnşaat cirolarında son durum: Düşüş sürüyor

İnşaat sektörünün istihdama katkısındaki düşüş sürüyor

İnşaat sektörünün istihdama katkısındaki düşüş sürüyor

İstanbul ofis pazarında son durum:  Arz-talep dengesizliği

İstanbul ofis pazarında son durum: Arz-talep dengesizliği

Doğuş'un Manhattan'daki Oteli'ne Bilgili'den 103 milyon dolar

Doğuş'un Manhattan'daki Oteli'ne Bilgili'den 103 milyon dolar

Ankara'nın ilk millet bahçesi açıldı

Ankara'nın ilk millet bahçesi açıldı

Rize-Artvin Havalimanı'nda 2020 hedefinden sapma yok

Rize-Artvin Havalimanı'nda 2020 hedefinden sapma yok

Hazine'den yeni kira sertifikası ihracı

Hazine'den yeni kira sertifikası ihracı

EN ÇOK OKUNANLAR