Reha Medin Damac Properties ile anlaştı

Dubai’nin en büyük özel sektör gayrimenkul yatırımcı firması olan “Damac Properties”, Reha Medin Global ile Türkiye temsilciliği anlaşması imzaladı

Reha Medin Damac Properties ile anlaştı

Son yıllarda yaptığı yurtdışı atılımlarıyla dikkat çekin Reha Medin, Dubai'nin en büyük özel sektör gayrimenkul yatırımcı firması 'Damac Properties'in Türkiye temsilciliğini üstlendiğini açıkladı. 

Dubai emlak pazarının en büyük lüks konut inşaatçısı olarak hâlihazırda Fendi, Versace, Trump ve Paramount Pictures gibi markalarla ortak olarak toplamda 25.000 konutluk yeni lüks projelerinin tanıtıldığı “Damac Properties”  etkinliği büyük ilgi gördü. Etkinlik sonrası Türkiye Pazarı’na büyük ilgi duyduğunu her zaman belirten DAMAC, ülkemizdeki çalışmalarında ikinci adımını da atarak, Reha Medin ile birlikte işbirliği yaparak Türkiye Ofisi’ni hayata geçirmek üzere anlaşmaya vardı.

Konuyla ilgili olarak Reha Medin Emlak Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çiçekçi, bu işbirliğinin sadece Dubai DAMAC Projeleri’ni tanıtmak ve satmak değil, aynı zamanda dünya çapındaki bu dev firmanın Türkiye’yi tanımasının ve büyümesinin bir adımı olduğunu belirtti.

Çiçekçi, bu doğrultuda kadrolaşma çalışmalarına hız verdiklerini belirterek: 'Ultra lüks konseptli projeleriyle dünyanın her noktasından yatırımcıların ilgilendiği bu projeler, vergi yükü olmayan Dubai’de daha alındığı andan itibaren yatırımcısına kazandırıyor. Özel ödeme koşullarıyla alınan konutlar, iş yerleri, residence’lar hızla prim yapıyor ve kısa bir süre sonra devredilse bile alıcının kar etmesini sağlıyor. Bu nedenle dünyada tüm gayrimenkul yatırımcılarının yatırım yaptığı gibi, Türk yatırımcılarından da ilgi gören bu projeleri daha geniş kesimlere tanıtmak için dev firma ile İstanbul’ da bir Türkiye Merkez Ofisi kurmaya karar verdik'  dedi.