Reidin'den yapı stoku envanteri

REIDIN.com yeni ürünü Yapı Stoku Analizi SupplyCheck ile emlak piyasasındaki konut arzını bir bütün olarak inceleyebilme olanağı sağlıyor

Reidin'den yapı stoku envanteri


Yılsonu yaklaşırken tüm kurumlar, şirketler, aileler ve hatta şahıslar eski hesaplarını kapatır ve yeni yıl için öngörülerde bulunmaya çalışır. REIDIN.com’un yeni ürünü Yapı Stoku Analizi SupplyCheck geliştirici ve  yatırımcılar başta olmak üzere tüm sektör paydaşlarına geleceği öngörmek, planlamak ve somut veriler üzerinden sağlam adımlar atabilmek için yeni bir araç sunuyor.

Türkiye genelinde konut projelerinin tüm verilerini REIDIN Gayrimenkul Bilgi Servisi üzerinde SupplyCheck bölümünden analiz edilebilecek . Yapı Stoku Analizi ile belli bir bölgedeki (il ve ilçe) projelerin zaman (yıl ve ay), durum (inşaatı devam eden veya tamamlanmış) ve tip (1+1, 2+1…) verilerine erişebileceğiniz gibi, belli bir tarihteki (örneğin, Ocak 2014) projeli konut arzını da tespit edebilme olanağı sunuluyor.

REIDIN Türkiye Veri Müdürü Ozan Demir, bu yeni ürünü ve getireceği avantajları şöyle tarif etti: "Sürekli şekilde güncellenen REIDIN Yapı Stoku Analizi, aslında daha önce Reidin.com bilgi servisimizde devreye aldığımız ve üyelerimizin yoğun olarak faydalandığı  Proje Fiyatları Karşılaştırma Servisi (PriceCHECK) ve Bölge Raporu (LocationCHECK) bölümlerinin devamı konumunda. Buradan çıkan sonuçların yeni yerleşim bölgelerinin gelişimi, doğru yatırımların yapılması, piyasa ve rekabet analizi için gerekli, hatta hayati olduğunu düşünüyoruz.

Bunun yanında kiraya verilmek üzere yatırım amaçlı alınan konutların getirilerinin oluşmasında piyasa arzının önemi göz önüne alındığında, REIDIN Yapı Stoku Analizi çalışmasının sonuçlarının sadece arzı yaratanlar değil, talebi sağlayan son kullanıcılar (alıcılar) açısından da büyük olduğunu görmek mümkün."  Daha detaylı bilgi için adres: www.reidin.com