Rekabetçi fiyat 40 günde 550 konut sattırdı

Daha önce Tuzla Evora projesinde Emlak Konut GYO hasılat paylaşımı projeleriyle satış şampiyonu olan Teknik Yapı, Halkalı’daki Metropark projesinde de 40 günde 550 konut satma başarısı gösterdi

Rekabetçi fiyat 40 günde 550 konut sattırdı

28 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Bir yandan Tuzla’da Emlak Konut GYO işbirliği ile 5 bin 703 bağımsız bölümden oluşan İstanbul’un en büyük projesi Evora İstanbul’un yapımına ve satışlarına devam eden Teknik Yapı, Halkalı’daki sanayiden dönüşüm projesi Metropark projesinde de rekabetçi fiyatlarıyla 40 günde 550 konut satışına imza attı. Teknik Yapı’nın Avrupa Yakası’nda gerçekleştireceği projelerin ilk adımı olan Halkalı’da inşaatı ve satışları devam eden Metropark projesinde 40 günde satışa çıkan dairelerin yüzde 68’inin satışını tamamladıklarını açıklayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayaım, “Bölgedeki rekabetçi fiyat avantajını korumak için fiyat artışlarını makul ve kademeli olarak gerçekleştireceğiz. Ama bu artış oranları, Teknik Yapı Metropark projesindeki daire fiyatlarının yine bölgedeki en avantajlı fiyat seviyesinin üzerine çıkmayacak” diyen Umut Durbakayım, projedeki yüzde 10 - 15 olan fiyat avantajının korunacağını ifade etti. Standart Teknik Yapı kalitesinden taviz vermeyen fiyatların rekabetçi olmasının iki önemli nedeni olduğunu açıklayan Umut Durbakayım “Öncelikle Teknik Yapı’nın marka gücünü ve hali hazırdaki projelerimize bağlı satın alma gücünü kullanarak, maliyetleri asgariye indirdik. Uzun zamandan sonra Avrupa Yakası’na tekrar geri dönmemiz nedeniyle kar marjını düşük tutmamız ise ikinci sırada yer aldı” dedi.

Teknik Yapı, Metropark projesine özel satış stratejisinde ödeme miktarına göre sıfır konut finansman oranı belirledi. Uzun vadeli ödeme yapmak isteyenler için belirlenen konut finansman oranı ise yüzde 69 ile yüzde 70 arasında olacak. Buna göre yüzde 5 peşinat verenler takip eden 6,12, 18 ve 24 aylarda daire fiyatının yüzde 5 oranında ara ödeme yapacak. Yüzde 25 peşinat ödeyenler için 12 aya, yüzde 50 peşinat ödeyenlere ise 24 aya kadar sıfır konut finansman oranı sunulacak.  Bin 272 birimden oluşan Metropark projesinde 4 tip 1+1, 3 Tip 2+1, 4 Tip 3+1, 1 tip 4+1 ve 2 tip 1+0 Stüdyo tarzında daireler bulunuyor.