Rekor ihalenin kazananı olan Ege Yapı, projelerini de açıkladı

Emlak Konut GYO’nun Bakırköy Osmaniye’de ki arsası Ege Yapı, Ak Zirve ve Özkar İnşaat ortaklığının oldu, Emlak Konut GYO bu ihaleden kasasına en az 553 milyon 95 bin TL koyacak

Rekor ihalenin kazananı olan Ege Yapı, projelerini de açıkladı


Emlak Konut GYO, Bakırköy Osmaniye'deki arsası ihalesinin kazananı Ege Yapı, Ak Zirve, Özkar İnşaat Ortaklığı oldu. Ortaklık, toplam 85 bin metrekarelik alana ve 111 bin 241 metrekare inşaat alanı sahip arsa için 1 milyar 205 milyon 95 TL toplam satış geliri, yüzde 45.90 Emlak Konut GYO idare payı oranı ve 553milyon 95 bin TL Emlak Konut GYO arsa karşılığı İdare payı tutarı teklifte bulundu. Ege Yapı Group Başkanı İnanç Kabadayı, arsa üzerinde konut, ofis, alışveriş caddesinden oluşan karma bir projeye imza atacaklarını ifade ederek, projeyle ilgili avan projenin ve birkaç konsept projenin hazır olduğunu söyledi.

Arsanın toplam inşaat alanı 111 bin 241 metrekare olarak belirlendi
İhaleye konu olan Bakırköy Osmaniye arsasının, konut+hizmet alanı 45 bin 676 metrekare, ticaret alanı 6 bin 586 metrekare, ilköğretim tesis alanı 4 bin 747 metrekare, dini tesis alanı 5 bin metrekare, parkların 23 bin 271 metrekare olarak belirlendiği arsanın toplam inşaat alanı 111 bin 241 metrekare olarak belirlendi. Arsa üzerine konut+hizmet alanında; konut, rezidans, AVM, otel, konaklama tesisleri, ticaret, ofis-büro, iş hanı, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, bankalar, kongre merkezi, sinema, tiyatro, özel sosyal kültürel tesis alanları, günübirlik tesis, rekreasyon alanları, spor alanı, katlı otopark yapılabilecek.

Yükseklik sınırı 45 metre olacak
Ticaret alanında ise; iş merkezi, ofis, büro, çarşı, çok katlı mağazalar, katlı otoparklar, AVM, otel, motel ile rezidans yapıları, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu ve lokanta, gazino, düğün salonu gibi eğlence merkezleri de yapılabilecek. Ayrıca ticaret alanında yönetim binaları, banka, finans kurumları, özel eğitim alanları ve özel sağlık tesisleri de yer alabilecek. Arsanın Ticaret ve konut+hizmet alanında emsal 1.80 olarak belirlenirken yükseklik sınırı ise 45 metre olarak açıklandı.

Yedikule ihalesini de kazanmıştı
Ege Yapı kısa bir süre önce de yine Emlak Konut GYO’nun Yedikule’de Arsa Satışı karşılığı Hasılat Paylaşımı modeliyle ihale ettiği 41 bin 162 metrekarelik arsa ihalesini kazanmıştı. Ege Yapı bu ihalede Maymetropol-Sena İnşaat-Buktor Yapı ortaklığı ile arsa için302 milyon 680 TL toplam satış geliri ve 105 milyon 968 bin 270 TL Emlak Konut GYO payı teklif etmişti.

Ege Yapı hakkında detaylı bilgi için: www.egeyapigroup.com.tr

Firma Bilgisi: Ege Yapı