Rekortmen Tema İstanbul’da teslimler Temmuz’da

Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk master planlı özel sektör gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL, büyüklüğü, yüksek yapım hızı ve başarılı satış grafiği ile rekor üstüne rekor kırıyor. Projenin ilk etabı olan konut bölümünde daire teslimleri Temmuz’da başlayacak

Rekortmen Tema İstanbul’da teslimler Temmuz’da

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük özel sektör gayrimenkul projelerinden olan Tema İSTANBUL, mega karma yapısının ilk etabı olan konut bölgesi ile rekorlar kırıyor. Tema İstanbul, konut bölgesinin yanı sıra dünya çapında temalı eğlence parkı Tema WORLD, sosyal buluşma merkezi Tema PLAZA gibi ana fonksiyonları ve eğitimden ticarete kadar birçok tamamlayıcı unsuru içinde barındıracak. Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan, Tema İSTANBUL’un devasa büyüklüğü ve güçlü fonksiyonlarına karşın, ulusal ve uluslararası ödüllerle de tescillenen istikrarlı başarılarının temel nedenlerini; “Projenin altında imzası bulunan güçlü Ortak Girişim Grubu”, “Projenin tecrübe, bilim ve ortak akıl ile yönetilmesi” ve “çok iyi bir hazırlık dönemi geçirilmesi” olarak sıralıyor. Tema İSTANBUL projesinde imzası bulunan Ortak Girişim Grubu’nda; MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ ve KANTUR-AKDAŞ şirketleri yer alıyor.

Teslim için son viraj

Tema İSTANBUL Konut Bölgesi inşasında kaydedilen fiziki ilerlemenin %95’leri geçtiğini belirten Mesut Arslan, “Artık çoğu blokta daire içlerinde parke döşenmesine ve beyaz eşya montajına başlandı. Bazı bloklarda Mart ayı itibari ile temizliğe ve teslimatlar için son hazırlık aşamalarını gerçekleştirmeye başladık bile” diyerek, Tema İSTANBUL konutlarının, söz verdikleri gibi Temmuz ayında sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

‘Ulaşımın tam merkezinde’

Halkalı Atakent’te yükselenTema İSTANBUL’un, mevcut ve gelecekteki ulaşım olanakları açısından da çok önemli bir noktada yer aldığına dikkat çeken Mesut Arslan, “TEM’e cephesi bulunan Tema İSTANBUL, E-5, Sahilyolu ve Atatürk Havalimanı’na doğrudan ve hızlı ulaşım sağlıyor, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine de eşit uzaklıkta bulunuyor. İnşaatı devam eden 3’ncü havalimanının yanı sıra Kanal İstanbul projesinin olası güzergahı açısından da avantajlı konumda ve 3’üncü boğaz köprüsünün bağlantı noktasında yer alıyoruz. Önümüzdeki yıllarda tamamlanacak M6 metro hattındaki Olimpiyat Stadı Durağı’na yakın olan projemiz sınırları içinde M7 metro hattındaki Tema Durağı da yer alıyor” dedi.

‘Her tercihe uygun bir konut var’

Tema İSTANBUL konut bölgesinin, mega karma projenin 1.5 milyon metrekarelik alanı içinde, çok özel bir konuma sahip olduğunu söyleyen Mesut Arslan, “Yüzde 84’ü yeşil alana ayrılan toplam 330 bin metrekarelik arazide yükselen Tema İSTANBUL konut bölgesi, benzersiz bir panoramik manzara sunuyor. Birbirinden farklı 3–12 kat ile 18–30 kat arasında değişen farklı bloklardan oluşan Konut Bölgemizde, toplam 3.531 konut yer alıyor. 1+1’den 4+1’e kadar uzanan farklı tip ve büyüklükteki zengin konut seçenekleri ile Tema İSTANBUL’da, ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

‘Günde 5 konut satıyoruz’

Tema İSTANBUL’un, birçok alanda olduğu gibi başarılı ve istikrarlı satış grafiği ile de öne çıktığını, sektöre moral verdiğini söyleyen Mesut Arslan, “Bu başarılı satış grafiği; teslim tarihimizin yaklaşması ve yeni tanıtım çalışmalarımızın da etkisi ile daha da arttı. Birkaç ay öncesine kadar 4’e yakın (3.9) olan günlük konut satış ortalamamız; yaklaşan teslim tarihimiz ve son yaptığımız tanıtım çalışmalarımızın da etkisi ile günde 5 dairenin de üzerine çıktı” açıklamasında bulundu. Araştırmalarda Küçükçekmece – Atakent bölgesinde 1 konutun ortalama 1.3 günde satıldığının belirlendiğine dikkat çeken Arslan, “Biz ise bir günde 5 konut satıyoruz” dedi.

Müşterinin yüzde 20’si ilk görüşmede satın aldı

Tema İSTANBUL’da daha ilk görüşmede satış oranlarının yüzde 20 olduğuna dikkat çeken Mesut Arslan, “İkinci ziyaretlerdeki yüzde 43’lük oranla birlikte, satın alma kararını ilk üç görüşmede veren müşterilerimizin oranı ise yüzde 88. Karar aşamasında yakaladığımız bu hız da, sektöre referans olduğumuz bir başka önemli noktadır” diyerek, bu oranların ve bu başarının başka bir örneğinin de bulunmadığının altını çizdi.

Konutların yüzde 30’u peşin satıldı,

Tema İSTANBUL’da şu ana kadar 2 bin 700'ün üzerinde konut satışının gerçekleştiğini belirten Mesut Arslan, “Konutlarımızın yüzde 30.4’ünü peşin satmışız. Müşterilerimizin yüzde 72’si lisans ve lisans üstü, yüzde 23’ü de lise mezunu. Müşterilerimizin yüzde 41’i tavsiye ile gelmiş. Satışlarımızın yüzde 23’ünü birinci bölge yani Atakent ve çevresine, yaklaşık yüzde 36’sı ise komşu bölge ve ilçelere satılmış. Müşterilerimizin yüzde 60’dan fazlası, konutlarını ‘yaşamak’ için almış. Bu oranlar da; Tema İSTANBUL’un ‘yaşanacak proje’ olarak öne çıktığını, ancak yatırım değerini de halen koruduğunu ortaya koyuyor.

Proje Bilgisi: Tema Istanbul