Residence dekorasyonunun yeni trendi: Orijinal tablolar

Galeri Bohem Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Erkal Salman, residence tipi konutlarda yeni restorasyon trendinin öne çıkan öğeleri olarak orijinal tablolar hakkında bilgi verdi

Residence dekorasyonunun yeni trendi: Orijinal tablolar

Son yıllarda büyük bir hızla yaygınlaşmaya başlayan residence tipi konutlar restorasyon konusunda da farklı trendlerin yorumuna açık bir uygulama alanına dönüşüyor. Galeri Bohem Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Erkal Salman yükselen restorasyon trendinin en önemli parçası olarak orijinal tabloları ve kullanım yöntemlerini değerlendirdi. 

Residence tipi konutlarda orijinal tablolar ve kullanım yöntemleri
Burcu Erkal Salman tüketicilere şu önerilerde bulundu:

  • Ev sahibinin kişiliğine bağlı olarak eser tarzı değişiklik gösterir 1+1'de oturanlar, ebat olarak daha orta boy tablolaları tercih etmelidir. Klasik tarzda döşenen evlerde figür içeren veya barok tablolar tercih edilmelidir.
  • Orijinal tablo önce gözümüze hitap eder. Sonrasında ise ekonomimize büyük katkı sağlar.
  • Günümüzde lüx evlerde kimi zaman sanattan çok uzak mağazalardan alınmış dekoratif resimlere yer veriliyor. Evlerine milyonlarca para harcayan bu kişiler sanata yeterince önem vermeyince duvarlar bomboş kalıyor.

 

Residence dekorasyonunun yeni trendi: Orijinal tablolar

 

  • Eve ruh veren en önemli etken içinde yaşayan insandan sonra sanat eserleridir. 
  • Lüx konutlarda oturan kişilerin sanatla ilişkisi tercihleri yakından belirler. Ev dekorasyonu klasik tarzda olsa bile bu kişiler Burhan Doğançay eserini, İvan Aivazovsky imlazı resmiyle beraber duvarına asabilir
  • Mavi ve yeşil tonların ağırlıklı olduğu resimler, stresli ve yorgun kişiliklerin yatıştırabilir. Sarı ve kırmızı gibi sıcak renkler de hayata pozitif enerji sunar.