Resim İstanbul avantajlarla satışa çıktı

Resim İstanbul projesinin avantajlarını ve Ortadoğu Grup’un 2014 yılı projelerini Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, Emlakwebtv ile paylaştı

10 Şubat 2014 / Emlakwebtv / Haber:Havva Babaoğlu-Kamera:Ali Budak

Ortadoğu Grup Resim İstanbul projesini 7 farklı avantajla satışa çıkardı. Yapımına başlanan şehir hastanesi ve metro sayesinde her geçen gün daha da değerlenen Sancaktepe’de inşa edilen proje 28 blokta 1.310 daireden oluşuyor. Üç etap halinde inşa edilen projenin ilk etabında 546 daire bulunuyor.
Farklı ödeme planlarıyla Resim İstanbul’dan ev sahibi olmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırdıklarını söyleyen Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, “Resim İstanbul’da liste fiyatları üzerinden lansmana özel yüzde 10 indirim uyguluyoruz. Ayrıca yüzde 10 lansman indirimine ek olarak peşin ödemelerde yüzde 10 ilave indirim yapıyoruz” dedi.

Resim İstanbul'un İstanbul’un Anadolu yakasının 2014 yılında satışa çıkan en büyük projesi olduğunu ifade eden Gür, projedeki 7 farklı avantajı; projenin ulaşım kolaylığı, Aydos Ormanı’na yakınlığı, yatırım potansiyeli, ulaşılabilir fiyat, düşük aidat, kesintisiz enerji ve mimari farklılık olarak özetledi.
Resim İstanbul projesinin 81 bin 433 metrekare arazi üzerinde inşa edildiğini belirten Gür, “Yapımına Ocak ayında başlanan birinci etapta daire teslimleri Aralık 2015’te gerçekleşecek. Resim İstanbul’da çekirdek aileden geniş ailelere kadar herkes düşünüldü. Bu nedenle projede 1+1’den 4+1’e 14 farklı tipte daireye yer verildi. Resim İstanbul’da normal dairelerin dışında yüksek tavanlı çatı katı dairelerle geniş ve ferah bahçe kullanımlı özel bahçe katı daireler de bulunuyor. Farklı ve fonksiyonel mimarisiyle dikkat çeken projede dairelerin içinde her santimetrekare konut alıcısının ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılayacak şekilde planlandı. Evlerin tasarımında konut alıcısının hoşuna gidecek sürprizlere yer verildi” şeklinde konuştu.
Resim İstanbul da her bloğun İstanbul’un farklı bir semt adı ile isimlendirildiğini belirten Mehmet Gür, “Emirgan’dan Çengelköy’e, Galata’dan Ortaköy’e İstanbul’un güzide semtleri Resim İstanbul’da hayat bulacak” dedi.

Ortadoğu Grup'tan 2014 yılında 4 yeni proje 
2014 yılında, Fikirtepe, Kağıthane, Göksu ve Eyüp’te olmak üzere 4 yeni proje hedeflediklerini belirten Gür, “Fikirtepe’de ön projesi çizilen 500 civarında dairenin yer alacağı kentsel dönüşüm projesi yapacağız. Kağıthane’de 120 konuttan oluşan çok büyük olmayan bir proje düşünüyoruz. Göksu bölgesinde butik, 70-80 dairelik bir proje yapacağız. Eyüp’te ise 400 civarında konuttan oluşacak bir kentsel dönüşüm projesi üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Proje Bilgisi: Resim Istanbul