Reysaş Sancaktepe arsası için Sur Yapı ile anlaştı

Reysaş GYO Sancaktepe arsası için daha önce Dumankaya İnşaat ile anlaşmış ancak sonrasında sözleşmeyi iptal etmişti. Reysaş bugün KAP'a yaptığı açıklama ile Sancaktepe arsası için Sur Yapı ile anlaştığını duyurdu

Reysaş Sancaktepe arsası için Sur Yapı ile anlaştı

Reysaş GYO Sancaktepe arsası için daha önce Dumankaya İnşaat ile anlaşmış ancak sonrasında sözleşmeyi iptal etmişti. Reysaş bugün KAP'a yaptığı açıklama ile Sancaktepe arsası için Sur Yapı ile anlaştığını duyurdu. 

Reysaş, Sancaktepe arsası için Şubat ayında Dumankaya İnşaat ile anlaşmış ancak Dumankaya İnşaat'ın Himmet Operasyonu kapsamında gözaltına alınması sonrasında 22 Nisan tarihinde sözleşmeyi iptal ettiğini duyurmuştu. Reysaş GYO bugün KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yeni bir açıklama yaparak Sur Yapı ile anlaştıklarını duyurdu.

Açıklama ise şöyle; 

''Şirketimizin 04/05/2016 tarih ve 298 sayılı Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; İstanbul İli Sancaktepe İlçesi 9-10 Pafta 1674 Parsel üzerinde bulunan 10.783,80 m2 ve İstanbul İli Sancaktepe İlçesi 6650 Ada 17 Parsel üzerinde bulunan 18.316,57 m2 konut imarlı arsalar üzerine konut yapılması için Türkiye'nin ve bölgenin önde gelen inşaat proje şirketlerinden SUR YAPI Endüstri San. ve Tic.Anonim Şirketi ile şirketimiz arasında "Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi" imzalanmıştır. İnşaat "Hasılat Paylaşımı" esasına göre, 2016 yılında başlayıp 30 ay içinde bitirilecektir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.''