RIDGID’ten daha küçük, daha hafif ve daha etkili pres

RIDGID RP 340 pres makinesi şantiyede daha önce olmadığı kadar hızlı çözümler sunuyor ve RP 340 modeli önceki modellerden yüzde 30 daha küçük ve yüzde 17 daha hafif

RIDGID’ten daha küçük, daha hafif ve daha etkili pres

11 Haziran 2013 / emlakwebtv
RIDGID yıllardır pres çözümlerinde pazara yenilikçi ürünler sunarak, müteahhitlerin bakır, paslanmaz çelik, çok katmanlı ve PEX boruların güvenilir ve su geçirmez bağlantılarını dört saniyeden daha az sürede yapmalarını sağlar. RIDGID’in pres makinesindeki son yeniliği RP 340 pek çok fayda sunuyor:

Küçük, hafif ve kullanışlı
Kompakt RP 340 hızı ve kullanışlılığı ile müteahhitlerin zahmetsizce arka arkaya iş yapmasına yardımcı olur. 33 cm uzunluğuyla ve sadece 3,76 kg ağırlığıyla önceki modelden %30 daha küçük ve %17 daha hafiftir, üstelik 108 mm’ye kadar bağlantıları destekler.

Daha esnek
RP 340 modeli müteahhitlere işlerini halletmeleri için maksimum özgürlük sunuyor. RP 340, hem çıkartılabilir kablolu güç adaptorü hem de 2.0 A veya 4.0 A Gelişmiş Lityum pillerle birlikte kullanılabilmektedir. Ayrıca, RP 340 RIDGID’in ve diğer üreticilerin standart çenelerine uyumludur.

Daha güvenilir
RP 340 kesintisiz çalışır, sadece 42.000 devirden sonar yeniden kalibrasyon gerektirir. Müteahhitler yeni Gelişmiş Lityum piller (2.0 A veya 4.0 A) ile her bir dolumla daha fazla sıkma işlemi yapabilir.

Daha emniyetli
Yüksek teknoloji ürünü mikro işlemci kontrollü devreleri sıkıştımanın emniyetli ve bağlantıların su geçirmez olmasını sağlar.

RP 340’ın diğer özellikleri:
• LED durum göstergesi ve ikaz ışığı
• Çalışma alanını aydınlatmak için beyaz LED ışık
• Güvenlik kayışı bağlamak için naylon bantlar
• Cihazı devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesi
• Kabul edilebilir çalışma sıcaklıkları dışında (14°F’den 122°F’ye / -10°C’den 50°C’ye) cihazın çalışmasını önlemek için aşırı sıcaklık sensörü.

RIDGID Ürün Müdürü Enver Çelik’in yeni RP 340’la ilgili şunları söylüyor: “Herhangi bir müteahhite sorun, size hantal bir cihazın çalışmalarını yavaşlattığını söyleyecektir. Ancak onlara daha küçük bir cihaz verin, bir işten diğerine hızlıca geçsinler. İşte RP 340 bunu yapar. Küçüktür, hafiftir, pille veya kablo ile çalışabilir – yani müteahhitlerin işlerini daha hızlı tamamlamasını sağlar.”

RIDGID kullanıcılara daha etkili ve verimli çalışmalarının yollarını bulmalarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. RP 340’ın lansmanının bir parçası olarak, firmamız kullanıcılar için, ürüne ait daha fazla detay ve uygulama içeren ve şantiyede onların işlerini nasıl kolaylaştırdığını anlatan bir web sitesi - www.RIDGID.EU/340 oluşturdu.