Rigips alçı ürünlerine çevre etiketi

Rigips tarafından üretilen 8 farklı alçı levha ve yapı alçısı ürünü, Avrupa standartlarıyla uyumlu Çevresel Ürün Beyanı belgesi almaya hak kazandı

Rigips alçı ürünlerine çevre etiketi

Rigips tarafından Türk inşaat sektörüne güvenilik çözümler bulma amacı doğrultusunda geliştirilen 8 farklı alçı levha ve yapı alçısı ürününe,Çevresel ürün Beyanı belgesi verildi. Türkiye pazarına 2001 yılında girin Rigips böylece, Ankara fabrikalarında gerçekleştirdiği ürünler ile "sürdürülebilirlik" atılımını sürdürmüş oldu.

Rigips'in sürdürülebilir çevre politikası
Rigips'in sürdürülebilir çevre politikası ve müşteri beklentilerine daha iyi yanıt bulabilme politikasının sonucu olarak, Avrupa normlarına uyumlu EPD belgelerini almanın gurur verici olduğunu söyleyen Saint Gobain Rigips Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş.Genel Müdürü Mehmet Tunaman:

"Ürünlerine EPD belgesi alabilen Türkiye ve Avrupa’da sayılı firmalar arasına girerken, gelişmekte olan yeşil bina sertifika sistemlerinde ürünlerimizin sağlayacağı ilave puanlar ile sürdürülebilir yapılara katkı sağlıyoruz." ifadesini kullandı.

Saint Gobain aldığı yeni belgelerle, veri tabanında en çok çevresel ürün beyanına sahip şirketler grubu ünvanını kazanmış oldu.

EPD belgelerinin önemi
Rigips'in başarısın kutlayan ve emeği geçen tüm personeli tebrik eden EPD Türkiye Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Mimar İlker Kahraman da: "Ürünlerine aldığı EPD belgeleri ile müşteri beklentilerinin yanında daha sürdürülebilir yapıların oluşmasına ürünleri ile katkıda bulunarak Türkiye ve Avrupa’da sayılı üreticiler arasına giren Rigips’i bu başarısından dolayı kutluyor ve çalışmada emeği geçen tüm personeli tebrik ediyorum.” dedi.