RIGIPS ödülleri sahiplerini buldu

2001 yılında bugüne yapı malzemeleri sektöründe faaliyetlerini sürdüren Saint-Gobain Rigips tarafından düzenlenen "Ulusal Alçı Yarışması Ödülleri" sahiplerini buldu

Alçı ve alçı yapılar sektöründe Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren Rigips tarafından düzenenen Ulusal Alçı Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yarışmada "Alçı Levha" kategorisinde ödül Işık Dekorasyon İdari Binası" projesi ile Işık Dekorasyon'a giderken, "Sürdürülebilirlik ve İnovasyon" kategorisinde ödülün sahipi 42 Maslak projesi oldu.

Saint-Gobain Rigips ödülleri sahiplerini buldu
Sakıp Sabancı Müzesi Th Seed'de düzenlenen Ulusal Alçı Yarışması Ödül gecesinde ayrıca "Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri" kategorisindeki ödülün sahipi Grant Hotel de Pera ile ESDO İnşaat oldu. Gecede "Ticari" kategori ödülü ise "Başakşehir Fatih Terim Spor Kompleksi" ile Ekkon İnşaat'ın olurken, Mansiyon Ödülü "Hisar Okulları Müzik Odası" projesi ile Serhat İnşaat'a gitti.

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması
Türkiye alçı sektöründe yüksek performanslı alçı levha üretimi ve yapı alçılarının üst düzey işçilikle birleştirilmesi yanında güvenli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasına yönelik teşvik amacıyla düzenlenen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması, sektördeki sorunların çözümü açısından büyük bir önem taşıyor. Yarışmada birincilik kazanan projeler, Haziran'da Prag'da 10. kez düzenlenecek olan "Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy" ödüllerinde Türkiye'yi temsil etmesi bekleniyor. 

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması Ödülleri ve sahipleri
- Alçı Levha” kategorisi: “Işık Dekorasyon İdari Binası” ile Işık Dekorasyon,

- Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” kategorisi: 42 Maslak

- Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri kategorisi: Grand Hotel de Pera/ESDO İnşaat

- Ticari” kategori birincisi: Başakşehir Fatih Terim Spor Kompleksi”/Ekkon İnşaat,

- Mansiyon Ödülü: Hisar Okulları Müzik Odası” projesi /Serhat İnşaat’