Rings İstanbul’da gürültüye geçit yok

Rings İstanbul evlerinde uygulanan özel ses izolasyonu, dışarıdan gelen sesleri yarı yarıya düşürüyor

28 Mayıs 2012
Selin Yapı tarafından İstanbul Sancaktepe’de inşası devam eden Rings İstanbul projesi, ses izolasyonuyla da fark yaratmayı amaçlıyor. Yapılan testler sonucunda dışarıdan gelen 93 desibel şiddetindeki sesler 48 desibel şiddetine kadar düşürülüyor. 51 desibele kadar olan sesler ise izolasyonu aşıp dairenize giremiyor. Bu yalıtım sayesinde Selin Yapı, Rings İstanbul için vadettiği ‘tam yaşanacak yer’ konseptine bir adım daha yaklaşmayı hedefliyor.
Toplamda 1500 konut, Rings AVM ve Rings Club sosyal tesislerinden oluşan projenin 1. etabı Mayıs 2013’de teslim edilecek.
Rings İstanbul’un ilk etabı, Fiesta, Siesta ve Vista olmak üzere üç ayrı bölümden oluşuyor. Projede, Rings AVM ve rezidans dairelerin bir arada yer aldığı Fiesta; daha sakin ve keyifli bir yaşam isteyenlere uygun olarak 6, 7 ve 8 katlı binalardan oluşan Siesta; konforlu ve hareketli bir hayat sürmek isteyenler için tasarlanan Vista evleri ile alternatifli yaşam alanları sunuluyor. Bünyesinde barındırdığı Bilfen Anaokulu ve İlköğretim Okulu, güneyine komşu Aydos Ormanı, 3 kilometrekarelik yürüyüş ve bisiklet parkuru ile sağlığınızı ve huzurunuzu korumayı amaçlayan Rings İstanbul, çocuklu ailelere “güvenli”; doğal hayatı yaşarken şehrin imkanlarından da kopmak istemeyenlere ise “yemyeşil” ve “zengin bir sosyal” yaşam vaat ediyor.

Proje Bilgisi: Rings Istanbul