Riva projesinin ismi belli oldu: Ön talep başladı

Emlak Konut ile Galatasaray arasında imzalanan protokol ile ihalesi gerçekleştirilen Riva arazisinde Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilececek projede ön talep süreci başladı. Projenin ismi Düşler Vadisi Riva İstanbul olacak.

Riva projesinin ismi belli oldu: Ön talep başladı

Emlak Konut GYO ile Galatasaray arasında imzalanan protokol ile ihalesi gerçekleştirilen Riva arsasında geliştirilecek projenin ismi belli oldu. Düşler Vadisi Riva ismini taşıyacak projede ön talep süreci de başladı.

Düşler Vadisi Riva'da ön talep dönemi başladı

Düşler Vadisi Riva İstanbul ismiyle çok özel ve özlenen bir villa projesi hayata geçireceklerini söyleyen Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, proje içinde park ve özel orman alanı ile birlikte toplam 1.150 dönümlük alanda hayata geçirlecek projenin içinden doğal su kaynaklarının aktığını söyledi. Yılmaz, doğal su alanlarının proje ile bütünleşeceğini ve arazinin en alt kotunda da bir göl planladıklarını vurgulayarak:

"Bu doğal su alanlarını projeyle bütünleştiriyor ve arazinin en alt kotunda da bir göl planlıyoruz. Arazideki doğal sular, o gölete akacak. Projeyi geliştirirken doğayla iç içe bir konseptte ve yatay bir düzlemde olmasına büyük özen gösterdik. Mimarisinden donatılarına, en ince ayrıntısına kadar hassasiyetle geliştirdiğimiz projemizin konseptini kapsayacak bir isim belirledik. “Düşler Vadisi” Riva - İstanbul ismiyle lanse edeceğimiz projemizde ön talep toplama dönemini de başlattık" ifadelerini kullandı.

Emlak Konut'ta yeni görev dağılımı... Ayrıntılar için Emlak Konut Yönetimi konulu haberimizi inceleyebilirsiniz.

Riva'da geri sayım başladı

Emlak Konut ile Galatasaray arasında imzalanan protokol ile satışı gerçekleştirilen Riva arazisinde Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilecek projede satışlar için geri sayım başladı. Doğa dostu bir üslup ile hayata geçirilecek projede ön talep sürecinin kısa bir süre sonra başlayacak. Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, ön talep sürecinin önümüzdeki aylarda başlayacağını ve ön satışların gerçekleştirileceğini söyledi. Hakan yılmaz, lansman dönemindeki fiyatların ise metrekaresi 7 bin TL'den başlayacağına dikkat çekti. 3 yıl içinde inşası planlanan Riva'nın ilk etabında 500 villanın inşa edilecek, Projed 160 metrekare genişliğinde 2+1 tipi villalar da yer alacak. 

Riva'ya 1.500 villa

Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen Riva arsa ihalesini kazanan Yılmaz İnşaat, yeni projesi için çalışmalarının sonuna geldi. Toplamda 869 bin 362 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek proje kapsamında toplam 1.500 adet villa inşa edilecek. 1.150 dönüm alan üzerinde geliştirilen proje arsa bedeli hariç 2 milyar TL'lik bölgesel bir yatırımı temsil ediyor. Galatasaray'ın Riva arazisinde örnek bir çalışmaya imza attıklarını ve bu bölgenin İstanbul'un hızla gelişen yeni aksı üzerinde bulunduğunu vurgulayan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz: "Bu bölge İstanbul’un hızla gelişen yeni aksı üzerinde büyük önem arz ediyor. Bu özel projemizde Baraka Mimarlık ile çalışıyoruz. Projeyi geliştirirken doğayla iç içe bir konseptte ve yatay bir düzlemde olmasına büyük özen gösterdik. Çevreyle uyum içinde tasarladığımız projemiz az katlı ekolojik bir donatıya sahip olacak." ifadelerini kullandı. 

Doğanın asli niteliği bozulmayacak

Hakan Yılmaz, riva projesinin esas özelliğinin ekolojik bir nitelik taşıması olduğunu ve yapılan planlamada doğanın asal niteliklerinin bozulmadığını söyledi. Arsanın bir vadi şeklinde bulunduğunu ve içinde doğal suların yer aldığına da dikkat çeken Yılmaz: "Biz oradaki doğal sulara dokunmadık. Arazinin en alt kotunda da bir göl yapıyoruz. Arazideki doğal sular, o gölete akacak. Burada yenilenebilir enerji sistemleri de yer alacak. 1150 dönüm alanın içerisinde 70 dönüm park olacak. Yine içerisinde 200 dönüm özel ormanımız olacak. Orman içinde aktivite ve rekreasyon alanları tasarlıyoruz. Türkiye’de bu tür parklar var ancak doğayla iç içe olan bu büyüklükte yok. Yakın zamanda projenin tüm detayları belli olacak. " ifadelerini kullandı. 

İstanbul konut yatırımları hakkında bilgi almak için İstanbul Konut Projeleri başlıklı haberimizi inceleyebilirsiniz

Özel eğitim kurumu ile görüşmeler sürüyor

Hakan Yılmaz, proje bünyesinde bir devlet okulunun hizmet vereceğini, diğer taraftan da büyük bir eğitim kurumu ile de görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Ayrıcalıklı bir yaşam hedeflediklerini belirten Yılmaz: "Aileler kreşten üniversiteye kadar eğitim alabilecek. Yine projede hizmet verecek kliniklerimiz olacak" şeklinde konuştu

Riva'da satışlar yakında başlayacak

Satışlar Emlak Konut GYO ile Galatasaray Futbol Kulübü arasında imzalanan protokol ile ihale edilen Riva arazisi üzerinde hayata geçirilecek projeyle ilgili takvim netleşiyor. Bugün Emlak Konut GYO'nun 2017 mali rakamları ve 2018 yılı hedeflerine ilişkin olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Riva projesinde satışların 2018 yılının Temmuz ya da Ağustos ayında başlayacağını duyurdu. Orta üstü gelir grubunun alımına yönelik olarak geliştirilecek projede az katlı ve müstakil yapılara yer verilecek. Konut metrekare fiyatları ise 7 bin TL seviyesinde gerçekleştirilecek

Yılmaz İnşaat Taah. A.Ş. kazanmıştı

Emlak Konut'un 2017 yılı içinde gerçekleştirdiği en önemli ihalelerden biri olan Galatasaray Riva Arsası, Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş kazanmıştı. Normal oturumlarda ihaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret A.Ş ile KLV İNşaat A.Ş. İş Ortaklığı'nın belirlenen sürede sözleşme imzalamaması sebebiyle Yılmaz İnşaat tarafından üstlenilmişti . İmzalanan protokol kapsamında da ihaleye konu satış bedelinin yüzde 80'lik kısmı Galatasaray'ın yüzde 20'lik kısmı ise Emlak Konut GYO'ya kaldı. Yılmaz İnşaat'ın yaptığı teklifin 3.8 milyar TL olduğu göz önünde tutulursa Emlak Konut'a taahhüt edilen 952 milyon TL'den Galatasaray'a 761.6, Emlak Konut'a ise 190 milyon 400 bin TL kalmıştı. 

 

Riva projesinde satışlar 2018 yazında satışa sunulacak

 

FEMA-KLV'nin çekilmesiyle gelir düştü

Gerçekleştirilen ihalede FEMA-KLV İş ORtaklığı'nın çekilme gerekçesi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleşitrilen düzenleme ve imar planı değişikliği olarak gösterildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ihale konusu iş yönünden emsale esas inşaat alanının imar değişikliği ile ciddi bir düşüş yaşandığı ve bu düşüşün ise 50 bin metrekare olduğu dile getirildi.  FEMA-KLV iş ortaklığının sunduğu teklif geçerli olsaydı Galatasaray'a kalacak miktar da 942 milyon 400 bin TL olarak gerçekleşecekti. Bununla birlikte yeni kalan miktar 761 milyon 600 bin TL'ye düşmüş oldu. 

Emlak Konut'tan Riva'ya eko-köy projesi

Emlak Konut GYO ile Galatasaray arasında imzalanan protokol ile 2017 yılında ihalesine çıkılan Riva arazisinde hayata geçirilecek projedeki konutların satışına Temmuz ya da Ağustos aylarında başlanacak. Toplamda 869 bin 522 metrekarelik araziye sahip olacak olan ve bir eko-köy konsepti olarak inşa edilecek projede bir de özel orman bulunacak. Ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla inşa edilmesi beklenen Riva projesindeki bu ormanlık alanın toplamda 206 bin 497 metrekarelik bir alana yayılması planlanıyor.