Rönesans Eğitim Vakfı kitap bağışı kampanyası başlattı

Rönesans Eğitim Vakfı ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. işbirliğinde hayata geçirilen “Kitap Bağış Kampanyaları” ve “Anne – Baba Destek Programı Seminerleri” yoğun ilgi gördü

Rönesans Eğitim Vakfı kitap bağışı kampanyası başlattı

19 Mart 2014 / Emlakwebtv
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. bünyesindeki Optimum Outlet, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri'nde Rönesans Eğitim Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiği “Kitap Bağış Kampanyaları” ve “Anne – Baba Destek Programı Seminerleri” vatandaşlardan tam not aldı. “Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında toplam 197 bin 492 adet kitap toplandı. Artık kullanılmayacak durumda olan kitap ve ansiklopedilerse belediyelere bağışlanarak çevreye ve ülke ekonomisine katkı sağlanmış oldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’daki Optimum Outlet, İstanbul’daki Kozzy, Samsun, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’daki Piazza Alışveriş Merkezlerinde gerçekleştirilen “Kitap Bağış Kampanyası”na halk büyük destek verdi. Kitap kumbaralarında toplanan kitaplar, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerle yapılan işbirliğiyle ihtiyaç sahibi okullara bağışlandı ayrıca bazı okulların kütüphane açılışları gerçekleştirildi.

Çocuk yetiştirmenin püf noktaları
Sosyal sorumluluk bilinciyle Rönesans Eğitim Vakfı ve Alışveriş Merkezleri işbirliğiyle gerçekleştirilen “Anne – Baba Destek Programı” çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gereken konular hakkında anne babaları, konularının uzman isimleriyle buluşturdu.
 
Anne ve babaları, çocukları için her türlü konuda bilinçlendirmek, eğitmek olan, bugüne kadar düzenlenen seminelere yaklaşık 4 bin 470 kişinin katıldı.“Anne – Baba Destek Programı”nın konuşmacıları arasında; psikiyatr, pedagog, çocuk kitabı yazarları ve kariyer sahibi başarılı anneler yer aldı. Çocuklarda hafıza gelişimi, hiperaktivite, ergenliğe geçiş süreci, kitap okuma alışkanlığı edinme ve teknolojinin zararları gibi konuların işlendiği seminerler dizisi, önümüzdeki dönemlerde düzenlenmeye devam edecek.