Rönesans Gayrimenkul'den 9 yeni alışveriş merkezi

Türkiye'nin 7 bölgesinde 9 alışveriş merkez olan Rönesans Gayrimenkul 9 yeni alışveriş merkezi hayata geçirmeyi planlıyor

Rönesans Gayrimenkul'den 9 yeni alışveriş merkezi

Türkiye'nin 7 bölgesinde 9 alışveriş merkez olan Rönesans Gayrimenkul 9 yeni alışveriş merkezi hayata geçirmeyi planlıyor. Rönesans Gayrimenkul Yatırım, önümüzdeki 3 yıl içerisinde İstanbuk, Küçükyalı ve Maltepe'de, İzmir Karşıyaka ve Bayraklı'da, Bursa Nilüfer'de alışveriş merkezi yapacak. 

4'ncü nesil olarak adlandırılan Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın hayata geçirdiği AVM'ler, açık alanların olduğu, cadde, sokak, meydan, teras gibi alanların ön planda olduğu, insanların keyifle vakit geçirebilecekleri donanımlara sahip bir mimari anlayış ile tasarlanıyor. 

Hilltown 2017 yılında kapılarını açacak

Küçükyalı'da gerçekleşecek Hilltown adı verilen projenin inşaat çalışmaları devam ediyor. Kaba inşaatının yüzde 80'i tamamlanan proje, içerisinde alışveriş caddelerinin olduğu, insanların zaman geçirebileceği, açık alanların yer aldığı bir konsept ile hayat bulacak. Ziyaretçiler, Adalar manzarasına karşı restaurant ve kafelerde zaman geçirebilecek. Projeye bir de 5 yıldızlı 150 odalı bir otel dahil olacak. Toplam kiralanabilir alanı 60 bin metrekare olan Hilltown, farklı konsepti ile misafirlerine 2017'nin ilk çeyreğinde kapılarını açacak. 

 

Rönesans Gayrimenkul'den 9 yeni alışveriş merkezi

 

Maltepe'deki proje 2017 yılında teslim edilecek

İnşaatı devam eden Maltepe'deki projede de toplam kiralanabilir alan 56 bin metrekare olarak açıklandı. Karma kullanımlı olacak projede, konut ve ofis bloğuna yer verilecek. Konut bloğu Eylül ayında satışa çıkacak. 2017 yılı içerisinde teslim edilmesi planlanan Maltepe projesinin orta bölümünde, insanların keyifle zaman geçirecekleri, çeşitli etkinliklerin yapılacağı açık bir alan bulunuyor. 

 

Rönesans Gayrimenkul'den 9 yeni alışveriş merkezi

 

İzmir ve Bursa'da çalışmalar devam ediyor

Toplam kiralanabilir alanları 63 bin metrekare olan İzmir Karşıyaka, 50 bin metrekare olan Bayraklı ve 60 bin metrekare olan Bursa'daki projelerin ise konsept ve projelendirme çalışmaları devam ediyor. 

Hayata geçirecekleri 9 yeni proje için 1,5 milyar Euro'nun üzerinde yatırım yapmayı planladıklarını vurgulayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Vakili Murat Özgümüş, Rönesans Gayrimenkul Yatırım olarak entegre iş anlayışına sahip bir yapıları bulunduğunu, anahtar teslim işlere imza attıkların ısöyledi. Arsa Geliştirme, proje geliştirme, kiralama, işletme ve varlık yönetimi süreçlerini de sürdürdüklerini söyleyen Özgümüş, yeni açılacak alışveriş merkezlerinde yaklaşık 8 bin kişiye istihdam imkanı sağlanabileceğini belirtti. Mevcut AVM'lerde ise 20 bin kişiye istihdam sağlandığını söyledi. 

Firma Bilgisi: Rönesans Gayrimenkul