Rönesans Holding'e dev ortak:IFC

Uluslararası Finans Kurumu-IFC, 215 milyon dolarlık yatırımla Rönesans Holding'e ortak oldu

Rönesans Holding'e dev ortak:IFC

Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu-IFC, 215 milyon dolarlık yatırım ile Rönesans Holding'e ortak oldu. Taraflar arasıda imzalanan hissedarlık anlaşması ile birlikte Rönesans Holding küresel bazda rekabet gücünü artırmayı ve önümüzdeki süreçte olası gözüken halka arz işlemleri için katkı sunmayı hedefliyor. 

IFC, Rönesans Holding'in ortağı oldu
5 önemli stratejik hedef arasında gelişmekte olan ülkeler arasındaki sınır ötesi yatırım hareketlerini artırmak bulunan IFC'nin Rönesans Holdin ile gerçekleştirdiği ortaklık anlaşmasının ardından Afrika, Orta Doğu ve Kafkas ülkelerine yeni yatırımlar yapmayı planladığı vurgulandı. Ortaklığı Rönesans Holding'in kurumsallaşması yolunda önemli bir adım olarak niteleyen Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak, çok önemli uluslararası anlaşmalara imza attıklarını söyledi. Ilıcak, Dünya Bankası Grubu'nun özel sektör ile çalışan kurulu IFC ile Rönesans Holding ortaklığının gurur verici olduğunu da belirterek:

"Böylece, hem ülkemize yabancı yatırım girişine katkıda bulunmuş hem de Rönesans ailemize IFC’nin gücünü de katmış olduk. Bu birliktelik bizi hem dünyanın farklı coğrafyalarında yaptığımız işlerde daha güçlü kılacak hem de kurumsallaşma anlamında bizi bir adım daha öteye götürecek" ifadelerini kullandı. 

Rönesans Holding, küresel ve bölgesel dinamik bir güç
Rönesans Holding'i küresel ve bölgesel düzeyyde güçlü ve dinamik bir kurum olarak niteleyen IFC Avrupa Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sanayi, Tarım ve Hizmetler Direktörü Carsten Mueller de:

"Hissedarı olarak Rönesans Holding’in yurtdışındaki operasyonlarının gelişmesine ve faaliyet gösterdiği yerlerde kalkınma ve istihdam sağlamasına destek olacağız. Ayrıca şirketin ileride gerçekleşebilecek olası halka arz hazırlık sürecine de katkıda bulunacağız" şeklinde konuştu.