Rönesans Konut Maltepe projesi için öntalep almaya başladı

İstanbul Yakacık’taki ilk projesi Sayfiye’nin yüzde 50’sinin satışını tamamladıklarını belirten Işıl Dinçer, yıl sonunda lansmanını gerçekleştirecekleri Maltepe’deki lüks konut ve ofis projesi için öntalep almaya başladıklarını söyledi

Rönesans Konut Maltepe projesi için öntalep almaya başladı

27 Mayıs 2014 /Emlakwebtv   Haber: Elif Akın
İstanbul Anadolu yakasındaki ilk konut projesi Sayfiye’yi 18 Nisan’da satışa çıkaran Rönesans Konut, yıl sonunda satışa çıkarmayı planladığı Maltepe projesi için öntalep almaya başladı.

Emlakwebtv’ye konuşan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, “İstanbul’da Maltepe’de bir AVM bloğunun üzerinde konut ve ofis kuleleri olacak. Yıl sonunda satışa çıkmayı planlıyoruz. Arsanın yerini bilenler talepte bulunuyor. Yakacık projesiyle birlikte talepler alıyoruz” dedi. Dinçer, deniz manzarası ve metro imkanıyla dikkatleri çeken bu projenin hem yatırım hem de oturum için cazip olduğunu belirtti.

Rönesans Konut olarak gayrimenkul sektöründe farklı fırsatları değerlendireceklerini söyleyen Dinçer, şöyle konuştu: “Maltepe projemiz Emlak GYO modeliyle İller Bankası’nın yakın zamanda hayata geçirdiği hasılat paylaşımı modeliyle ihalesini almış olduğumuz bir yer. Bu anlamda farklı kurumların bu tip uygulamalarında portföyümüz ölçeğinde yer almaya çalışacağız.”  

Rönesans Konut, İzmir’de de Tekfen ve Doğan Grubu’yla ortak konut ve ofis projeleri geliştiriyor.

 

 

Firma Bilgisi: Rönesans Konut