Rönesans’la İstanbul’un ‘Sayfiye’si yeniden doğuyor

Rönesans Konut, İstanbul’daki ilk projesi ‘Sayfiye’yi görücüye çıkardı. Kartal’da geliştirilen proje, sayfiye hayatına uygun geniş balkonları ve terasları ile dikkat çekiyor. Rönesans Sayfiye’de fiyatlar 185 bin TL’den başlıyor

Rönesans’la İstanbul’un ‘Sayfiye’si yeniden doğuyor

19 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Türkiye’nin güçlü müteahhitlik guruplarından Rönesans, alışveriş merkezleri, ofisler ve karma yapılar ile ticari gayrimenkul sektöründeki tecrübesini konut sektörüne taşıyor. Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren Rönesans Konut, İstanbul’daki ilk projesi “Sayfiye”yi, Anadolu yakasında Kartal’da inşa ediyor. Kartal - Yakacık’ta geliştirilen “Sayfiye”, birbiriyle bütünleşik 3 blokta toplam 276 konuttan oluşuyor. Metrekare fiyatları yaklaşık 3 bin TL olan Projede daire fiyatları ise 185 bin TL’den başlayacak.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, İstanbul’daki ilk projelerinin Kartal’da yer aldığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Kartal sizlerin de bildiği üzere şehrin gelişen bir bölgesi olarak değerini her geçen gün artırmayı sürdürüyor. Biz de İstanbul’un eski sayfiyesinde, Aydos Ormanı’nın yanı başında, bir tarafı yemyeşil orman bir tarafı ise zemin kattan itibaren kapanmayacak Adalar manzarasına sahip “Sayfiye” projemizle bölgeyi farklı bir imza atıyoruz.” Projenin bulunduğu lokasyon itibariyle de avantajlı bir konuma sahip olduğunu belirten Dinçer, “TEM-E5 bağlantı yolu üzerinden Projemize direkt erişilebilme kolaylığı ile ile rahat bir ulaşım imkanı sunulmakta. Bununla birlikte Sayfiye bulunduğu konum itibariyle, E-5 ve Kartal Metro istasyonuna 3 km, TEM’e ise 4 km uzaklıkta. Özel araçla ulaşımın yanı sıra toplu taşıma ile de ulaşım rahatlığına sahip” diye konuştu.  

3 blokta 276 daire

Rönesans Sayfiye hakkında detaylı bilgileri de aktaran Dinçer, Sayfiye’nin birbiriyle bütünleşik 3 blok olmak üzere 276 konuttan oluştuğunu söyledi. Dinçer, “Sayfiye’de konumunun avantajıyla hem doğayla iç içe bir hayat, hem de düzenlediğimiz geniş peyzaj alanlarıyla sakinlerine keyifli bir yaşam sunacağız” dedi.

Yüzde 1 KDV fırsatı

Sayfiye’de dairelerin ortalama metrekare fiyatları yaklaşık 3.000 TL’den başlıyor. Daire fiyatları ise 1+1’ler 185 bin TL’den başlarken, 3+1’lerin ise maksimum satış fiyatı 595 bin olacak. Dinçer, yüzde 1 KDV fırsatıyla satışa sunulan dairelerin, lansman için başlangıçta yüzde 5 peşinat kampanyasıyla satışa sunulduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Ödeme planı yüzde 5 peşin, yüzde 5 Eylül 2014, yüzde 5 Mart 2015 ve yüzde 10’luk bölümü ise teslimde ödenecek şekilde planlandı. Toplam yüzde 25’lik bu ödemenin haricinde müşterilerimiz anlaşmalı bankalarımızdan konut kredisi kullanabilecekler. Bunların yanı sıra projemiz teslim süresi ile de farklılık yaratarak, 18 ay gibi kısa bir zamanda teslim edilecek. Sayfiye’de daire sahipleri Aralık 2015 itibariyle dairelerini teslim alabilecekler.”

Sayfiye tadında yaşam

Geniş balkonların, terasların, kat bahçelerinin yer aldığı projede, farklı daire seçeneklerinden oluşan tercih imkanları sunuluyor. Bahçeli 1+1, bahçeli dubleks, kat bahçeli dubleks, teraslı 2+1, teraslı 3+1 gibi geniş daire seçeneklerinin bulunduğu Sayfiye’de, 1+1’den 3+1’e kadar 68 ile 186 m2 arasında farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor. Yazın açılabilir kapalı havuzun da bulunduğu projenin sosyal tesisinde, sauna, fitness, yoga, pilates odaları; basketbol, voleybol ve tenis oynanabilen çok amaçlı saha, sinema salonu, çardaklar, yürüyüş alanları, koşu parkurları ve çocuk oyun alanları gibi sosyal imkanlar sunuluyor.

“İnşaatta Türkiye’nin en büyük yüklencisiyiz”

Rönesans Gayrimenkul olarak 2013 yıl sonu itibariyle aktif büyüklüklerinin 7 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak, “Tamamlanmış ve geliştirilmekte olan projelerimiz dikkate alındığında AVM’de 800 bin metrekare, ofis projelerinde 200 bin metrekare kiralanabilir alan büyüklüğü ile en büyük özel yerli gayrimenkul geliştiricisi olduğumuzu söyleyebilirim” dedi. Rönesans Gayrimenkul’ün uzun yıllara dayanan tecrübesini konut sektörüne taşıyarak, Rönesans Konut’u kurduklarına dikkat çeken Ilıcak, konut sektöründe de iddialı olduklarını vurguladı. Ilıcak, “Rusya portföyümüzle birlikte tamamlanmış ve devam etmekte olan konut projelerimizin toplam değeri  1.5 milyar dolara ulaştı” diye konuştu.