Rönesans, Rusya Yatırım Fonu ile anlaştı: 400 milyon dolarlık imza

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu, Rönesans Holding ile 400 milyon dolarlık yatırım iş birliği anlaşması imzalandığını duyurdu. Anlaşma, Rusya federasyonundaki inşaat, altyapı ve sağlık alanlarındaki yatırımları kapsayacak.

Rönesans, Rusya Yatırım Fonu ile anlaştı: 400 milyon dolarlık imza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmeler devam ederken, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu-RDIF, Rönesans Holding ile 400 milyon dolarlık yatırım iş birliği anlaşmasının imzalandığını duyurdu.  Anlaşma, Rusya Federasyonu'nda yapılacak sağlık, inşaat, emlak ve altyapı sektörüne yönelik yatırımları kapsıyor. 

Erdoğan-Putin görüşmesinin ilk sonucu
Edoğan ve Putin arasında uzun süreden sonra gerçekleşen ilk görüşmenin ekonomi üzerindeki olumlu etkileri çok hızlı hissedilmeye başlandı. RDIF tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Peterspurt kentine gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Rönesans Holding ile 400 milyon dolarlık bir iş birliği anlaşması imzalandığı duyuruldu. Anlaşmanın, sağlık, inşaat, emlak ve altyapı sektörlerinde yapılacak yatırımlara odaklanacağını vurgulayan RDIF Başkanı Kiril Dimitriyev, Rönesans Holding ile işbirliğinin sürecek olmasının da memnuniyet verici olduğunu söyledi. Dimitriyev:

"RDIF olarak, inşaat, emlak ve sağlık gibi sektörlerde önemli deneyimi bulunan Türk ortağımızla uygun yatırımları hayata geçireceğiz..." dedi. 

Ilıcak: "İki ülke arasındaki iş birliği artacak"
Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak da, Rusya'yı her zaman en önemli yatırım ortağı olarak gördüklerini söyledi ve: " Rusya'da kurulan bir şirket olarak RDIF ile birlikte çalışmayı ve Rusya ile Türkiye arasındaki yatırım iş birliğini artırmayı dört gözle bekliyoruz..." dedi.