Rönesans'a Avrupa'dan en iyi ofis ödülü

craft312 studio tarafından tasarlanan Rönesans Tower ofisleri, Avrupa'nın en saygın gayrimenkul ödüllerinden biri olan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri" kapsamında verilen "En İyi Ofis Mekan Tasarımı" ödülünü almaya hak kazandı.

Rönesans'a Avrupa'dan en iyi ofis ödülü

Rönesans Tower'da faaliyet gösteren Rönesans Holding Ofisleri, Avrupa'nın en saygın ödülleri arasında gösterilen Avrupa Gayrimenkul Ödülü'ne layık bulundu. Rönesans Özellikli Projeler A.Ş. tarafından tüm proje ve uygulama koordinasyonları gerçekleştirilen ofisler "En İyi Ofis İç Mekan Tasarımı" ödüllerini almaya hak kazandı. Projenin tasarımında craft312 studio'nun imzası bulunuyor. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Uluslararası bir jüri tarafından yapılan detaylı incelemenin ardından sahiplerini buluyor. 

Rönesans ödüle doymuyor
Son yıllarda aldığı uluslararası ödüllerle dikkat çeken Rönesans Holding, yine Rönesans Özellikli Projeler A.Ş.'nin hayata geçirdiği bir başka proje olan Türkmenistan Demiryolları Bakanlık Binasıyla da, "Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2014 tarafından Asya Pasifik Bölgesinin En İyi Kamu Binası İç Mekan tasarımı ödülüne layık görülmüştü. 

Yüzde yüz yeşil enerjili binaya da ödül
Rönesans'ın ödüllü bir diğer projesi de Rönesans Tower. Çevre dostu bina tasarım özelliği taşıyan proje Türkiye'nin ilk Leed Platin Sertifikalı Yüksek Ofis Yapısı olma özelliği taşıyor. İstanbul Kozyatağı'ndaki Rönesans Tower, 44 katlı A sınıfı projesi olarak 185 metrelik yüksekliğe sahip. 

Yüzde 26'lık enerji tasarrufu sağlanan Rönesans Tower, yüzde 100 yeşil enerjili bina özelliği taşıyor. Gün ışığından yüzde 90 düzeyinde yararlanılan projede, şebeke suyu yerine yağmur suyunun depolama yöntemiyle kullanımına yer veriliyor ve böylece yüzde 45 oranında tasarruf sağlanıyor. Yine yerden deplaşmanlı havalandırma sistemi içeren bina, böylece yüzde 100 temiz hava imkanı sağlıyor. 

Firma Bilgisi: Rönesans Holding
Proje Bilgisi: Rönesans Tower