Rotana DAP Yapı’yla Avrupa’ya açılacak

Ortadoğu’nun en büyük otel zincirlerinden biri olan Rotana, İstanbul'da iki otel hizmete açtı

Rotana DAP Yapı’yla Avrupa’ya açılacak

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden olan ve Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da hızla büyüyen Rotana, İstanbul’da iki otel hizmete açtı. Rotana tarafından DAP Yapı için işletilecek oteller, Maltepe’de yükseliyor. Açılış dolayısıyla bir açıklama yapan Rotana Başkanı ve CEO'su Ömer Z. Kaddouri, yatırımların şirketin global genişlemesi için taşıdığı önemin altını çizdi. Kaddouri, yılda 38 milyon ulusulararası turisti ağırlayan Türkiye'nin, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer aldığını da belirterek, "TripAdvisor tarafından 2014 yılında dünyanın seyahat noktaları arasında 1. sırada gösterilen İstanbul'un geçtiğimiz yıllarda turistlere uzmanlığımızı sunmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Rotana ortaklığıyla konaklama sektörüne güçlü bir biçimde girmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da, Türkiye'deki turist sayısı artışının uluslararası markaların ilgisini çektiğini vurguladı. Otellerin mimarisi hakkında da bilgi veren Yılmaz, "Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana 108 dönen mimarisi onu türünün tek örneği haline getiriyor. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak ayrıca İstanbul'un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını taşıyacak" açıklamasını yaptı.

Rotana Türkiye'de genişleyecek

Türkiye'deki genişleme planları çerçevesinde Dragos'a da iki yeni otel açmayı düşünen Rotana Dalga Residences ve Vazo Residences'i de bir sene içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor. Yeni otellerle birlikte Rotana'nın Türkiye portföyündeki otel sayısı 4'e çıkacak.