Rotana Türkiye'deki odası sayısını 578'e çıkardı

Uluslararası otel markası Rotana, Mar Yapı ortaklığı ile hayata geçirdiği CEntro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana ile İstanbul Avrupa yakasına giriş yaptı

Afrika, Ortadoğu ve Türkiye'deki otalleriyle uluslararası alanda yayılımını sürdüren Rotana, İstanbul Avrupa Yakası'na Mar Yapı ortaklığı ile hayata geçirilen ile Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana yatırımları ile girdi. Otel yatırımları Güneşli Basın Ekspres yolu üzerinde konumlanırken, atatürk Havalimanı, modern iş sahaları, alışveriş merkezleri ve kongre merkezlerine de oldukça yakın bir noktada yer alıyor. 

Rotana ilk kez yatırımcı konumunda

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, firma olarak Basın Ekspres bölgesini bir marka haline getirdiklerini belirterek, Divan, Yoo ve Wanda gibi ulusal ve uluslararası yatırımcılarla sürdürülen işbirliklerinin kısa sürede diğer yatırımcıların da ilgisini çektiğini söyledi. Ortadoğu'nun en güçlü otel zinciri Rotana'nın, dünyada ilk kez bir otel projesinde yalnızca işletmeci olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak da yer aldığını dile getiren Özkök: 

"Böylece Avrupa’ya ilk adımlarını bizlerle atmış oldular. Bizim ülkemize olan güvenimiz yabancı yatırımcıları da teşvik ediyor. Rotana bu yatırım ve iş ortaklığıyla Türkiye’ye olan inancını göstermiş oldu. Mar Yapı olarak 2016 yılında temellerini attığımız G Rotana projemizi tamamlayarak otelimizin açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Rotana Türkiye'deki otel sayısını ikiye katladı

Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais ise, İstanbul'daki 2 yeni otel ile birlikte Türkiye'deki otel sayılarını ikiy katlayarak, küresel oda sayısında 16 bin 466 adede ulaştıklarını söyledi. Nowais, dinamik ve şık Centor markası ile uygun fiyatlı bir yaşam tarzı sunmayı, WestSide Arjaan by Rotana ile ise zarif ve tam donanımlı rezidanslar oluşturacaklarını belirterek:

"Bu iki farklı konseptte otelin bir araya gelmesiyle hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve İstanbul’da yüksek kaliteli konaklama taleplerine hizmet ediyoruz. Mar Yapı’ya bizlere güvendikleri için ve otel yönetimindeki deneyimlerimize duydukları inançtan ötürü çok teşekkür ederiz. Misafirlerimize kusursuz hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz" şeklinde konuştu. 

Centro Westside ve WestSide Arjaan by Rotana

Kentin merkezinde erişilebilir fiyatlarla lüks ve konfor sunan 4 yıldızlı Centro Westside 152 oda ve süit bölümünden oluşuyor. Uzun dönemli konaklama olanağı sunacak şekilde geliştirilen WestSide Arjaan by Rotana ise 153 adet 1 ve 2 yatak odalı rezidans odaları ile müşterilerini karşılamaya hazırlanıyor. 

 

Firma Bilgisi: Mar Yapı - Rotana
Proje Bilgisi: westside arjaan by rotana