Rotana ve DAP'ın iki oteli hizmete açıldı

Rotana tarafından DAP Yapı için işletilecek olan Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana otellerinin açılışı bugün yapıldı.

Rotana ve DAP'ın iki oteli hizmete açıldı

Dünyanın en önemli uluslararası otel zincirlerinden biri olan Rotana, İstanbul'da iki otel ile birden hizmet vermeye başladı. Rotana tarafından, DAP Yapı için işletilecek olan yeni oteller, aileler ve konuklar için uzun ve kısa dönem konaklama imkanı sunmak üzere tasarlandı. Anadolu yakasının kalbi Maltepe'de hayata geçirilen iki otel ile birlikte Rotana, tüm dünyadaki toplam oda sayısını da 13 bin 679'a yükseltmiş oldu. Rotana hale 14 ülke ve 20 şehirde toplam 51 otelde, 11 binin üzerinde çalışanıyla hizmet veriyor. 

"Türkiye'deki projeler heyecen verici"
Açılış dolayısıyla bir açıklama yapan Rotana Başkanı ve CEO'su Ömer Z. Kaddouri, yatırımların şirketin global genişlemesi için taşıdığı önemin altını çizdi. Kaddouri, yılda 38 milyon ulusulararası turisti ağırlayan Türkiye'nin, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer aldığını da belirterek:

Rotana ve DAP'ın iki oteli hizmete açıldı

"TripAdvisor tarafından 2014 yılında dünyanın seyahat noktaları arasında 1. sırada gösterilen İstanbul'un geçtiğimiz yıllarda turistlere uzmanlığımızı sunmayı dört gözle bekliyoruz..." dedi. 

Rotana Türkiye'de genişleyecek
Türkiye'deki genişleme planları çerçevesinde Dragos'a da iki yeni otel açmayı düşünen Rotana Dalga Residences ve Vazo Residences'i de bir sene içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor. Yeni otellerle birlikte Rotana'nın Türkiye portföyündeki otel sayısı 4'e çıkacak.

Rotana ve DAP'ın iki oteli hizmete açıldı

Türkiye uluslararası markaların dikkatini çekiyor
Rotana ortaklığıyla konaklama sektörüne güçlü bir biçimde girmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da, Türkiye'deki turist sayısı artışının uluslararası markaların ilgisini çektiğini vurguladı. Otellerin mimarisi hakkında da bilg veren Yılmaz:

"Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana 108 dönen mimarisi onu türünün tek örneği haline getiriyor. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak ayrıca İstanbul'un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını taşıyacak" dedi. 

Firma Bilgisi: Dap Yapı
Proje Bilgisi: Burgu Rotana