Royal Group'a International Property Awards'tan iki ödül

Royal Group, İstanbul Kartal'da hayata geçirdiği Sky Blue İstanbul ve Royal Garden Kartal ile Property Awards'da iki ödül kazandı

Royal Group'a International Property Awards'tan iki ödül

Royal Group, inşaat sektörünün Oscar'ları olarak kabul edilen International Property Awards'tan iki Avrupa Birinciliği ödülü ile döndü. Şirket Sky Blue İstanbul ile Çoklu Konut Mimari Ödülü'nü, Royal Garden Kartal ile de Yüksek katlı Konut Geliştirme alanında birincilik ödülünü almaya hak kazandı. 26 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreni dünyanın önde gelen televizyon kanalları tarafından da yayınlanacak. Ödüller, İngiltere Kraliyet Ailesi tarafından kazananlara takdim edilecek. 

Royal Group'a 2 uluslararası ödül

Bu yıl 22. kez gerçekleştirilen ve Dünya İnşaat Sektörü'nün Oscar Ödülleri olarak kabul edilen International Property Awards, İngiltere'de gerçekleşti. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri için 7 farklı kategoride yarışan Royal Group, İstanbul Kartal'da hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleriyle iki ödül almaya hak kazandı. Royal Group, ilk projesi Sky Blue İstanbul ile Çolu Konut Mimari Ödülü'nü almaya hak kazanırken, Royal Garden Kartal Projesi ile de Yüksek Katlı Konut Geliştirme Ödülü'nü alma başarısı gösterdi. 

Dünya devleri ile yarışıp ödül almak...

Avrupa gayrimenkul sektöründe rekabetin yüksek olduğunu ve farklı ülkelerden gelen çok güçlü temsilcileri eleyerek iki önemli ödüle kavuştuklarını söyleyen Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, böylesine önemli ve prestijli bir yarışmada Türkiye'yi temsil etmenin gurur verici olduğunu söyledi. Çehreli: "Birçok dünya deviyle birlikte yarışıp bu ödülleri almak ise ayrı bir mutluluk. Royal Group olarak, Royal Garden Kartal ve Sky Blue Rezidance projeleriyle  ‘Çoklu Konut Mimari’ ve ‘Yüksek Katlı Konut Geliştirme’ alanında birincilikler kazandık. Uluslararası çapta önemli bir tanıtım imkanı elde ettik. Dünyanın lokomotif sektörlerinden gayrimenkul alanında düzenlenen bu organizasyonlarda yer almayı hem markamız hem de ülkemiz adına önemli kazançlar olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Başarıyı "denenmemişi denemek" mottosu getirdi

Çevre dostu ve yeni nesil teknoloji ile hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Royal Group, "denenmemişi denemek" mottosuyla yürüttüğü çalışmalarının karşılığını International Property Awards'daki iki ödülü ile aldı. 80 kişilik profesyonel bir heyetten oluşan uluslararıs jüride aithness Lordu, Liverpool Lordu, Google İngiltere’den James Bacon, İngiliz Uluslararası Gayrimenkul Uzmanları Federasyonu Başkanı Peter Bolton King ve İngiltere Parlamentosu’ndan çok sayıda saygın isim de yer aldı. 

Royal Garden Kartal Projesi

Royal Group'a dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden birini getiren Royal Garden Kartal projesi, İstanbul Kartal'da 180 milyon TL'lik yatırım bedeliyle hayata geçirildi. Toplamda 22 ve 30'ar kattan oluşan iki bloktan meydana gelen proje 13 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde konumlanıyor. Projenin yüzde 80'lik kısmı vesil alanlardan oluşurken, 11 bin 500 metrekarelik peyzaj alanı ile İstanbul'un en yeşil rezidansı olarak dikkat çekiyor. 

Firma Bilgisi: Royal Group
Proje Bilgisi: Royal Garden Kartal