Royal Group'tan Kartal'a dev yatırım hedefi

Royal Group önümüzdeki 5 yıl içinde bölgeye 1 milyar TL'lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Royal Group'tan Kartal'a dev yatırım hedefi

Kartal bölgesine yönelik yatırımlarıyla dikkat çeken Royal Group, önümüzdeki 5 yılda  önemli bir atılım hedefliyor. Firmanın önümüzdeki üç yıl içinde 2 bin konut yapmayı hedeflediğini vurgulayan Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli, arka arkaya kamuoyuna tanıtmaya hazırlandıkları 5 yeni proje ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. Çehreli, beş yıl içinde 1 milyar TL'lik yatırım hedeflediklerini açıkladı. 

Royal Group'tan dev yatırım hedefi
Çehreli, Royal Group olarak 5 yeni projeyi arka arkaya satışa çıkaracaklarını ve ilk projelerinin Sky Blue İstanbul ismini taşıyacağını da belirtti. Kartal Bölgesinin lokasyon avantajlarının her geçen gün büyüdüğünü, hem deniz hem de Aydos Ormanları'na komşu olması dolayısıyla yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü de söyleyen Çehreli, yatırımların toplam bedelinin 550 milyon TL'yi bulacağını da vurguladı.

550 milyonluk 5 proje
Çehreli, inşaatı devam eden iki projenin toplam yatırım değerinin 300 milyon TL'yi bulduğunu ve yeni projelerle birlikte Royal Group yatırımlarının 550 milyon TL'ye ulaşacağı bilgisini de veren Çehreli:

"Şirketin inşa edeceği projelerin 4’ü konut biri ticari gayrimenkul olacak. Satışa ilk Royal Tria ismiyle yükselecek 200 konutlu proje sunulacak. Şirketin bu yılın 9’uncu ayında satışa çıkaracağı bir diğer projesi ise 250 konutlu Royal Garden Yakacık olacak." dedi.

Maltepe'ye 32 konutlu proje
Royal Group tarafından hayata geçirilecek bir diğer proje için ise Maltepe seçildi. 32 adet konutun yer alacağı Maltepe projesinde 2+1 tipinde dairelere ve dubleks seçeneklere yer verilecek. Firmanın imzasını taşıyacak diğer projelerden ilki kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen 126 konutluk proje ve ticare konseptte hayata geçirilen Marin Royal olacak. 

Firma Bilgisi: Royal Group
Proje Bilgisi: Sky Blue Istanbul