Rusya Başbakanı'ndan Rönesans ziyareti

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Rönesans Holding’in inşa ettiği Moskova’nın yeni yerleşim bölgesinin önemli projelerinden Comcity şantiyesini ziyaret etti.

Rusya Başbakanı'ndan Rönesans ziyareti

22 Ağustos 2014 / Posta Gazetesi

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Rönesans Holding’in inşa ettiği Moskova’nın yeni yerleşim bölgesinin önemli projelerinden Comcity şantiyesini ziyaret etti. Moskova’nın prestijli iş ve ticaret merkezlerinden biri olan Comcity projesini Başbakan Medvedev, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ile birlikte ziyaret ederek, projenin aşamalarıyla ilgili bilgi aldı.

Rönesans İnşaat Rusya CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Düzyol, projeyle ilgili bilgi verirken, 4 aşamadan oluşan projenin, 196 bin metrekarelik alanda inşa edilen ilk aşamasının, 2 yıl gibi kısa sürede tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Düzyol, “Rönesans olarak Moskova bölgesinde, Comcity projesinin yanı sıra, 12 ayrı projemiz bulunuyor. Rusya’nın kalbi Moskova Uluslararası İş Merkezi’nde inşaatını gerçekleştirdiğimiz projelerinden olan iki farklı kule yatırımımız ise son hızla devam ediyor. Rönesans Holding’in kendi yatırımı olan bu proje, 1,3 milyar dolara mal olacak” dedi.

Medvedev’in bölgedeki gelişmeleri görmek için şantiye ziyareti yaptığı Comcity Projesi tam 430 bin metrekarelik inşaat alanına sahip dev bir proje.  Tamamlandığında 11 ofis binası, alışveriş ve yaşam merkezi, otel, spor merkezi, çocuk oyun alanı, restoranlar, bankalar gibi birçok yapıyı bünyesinde barındıracak ‘A sınıfı çok amaçlı bir iş ve ticaret merkezi projesi’ olan proje 4 aşamadan oluşuyor.