Rusya diplomasisi konut sektörüne destek sunacak

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan yakınlaşma, konut sektörü tarafından memnuniyetle karşılandı.

Rusya diplomasisi konut sektörüne destek sunacak

Türkiye'nin özür mektubu sonrasında Rusya ile başlayan yakınlaşma diplomasisi konut sektörü temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Rusların alım gücüne dikkat çeken Demir İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Hamit Demir, Türkiye'nin kuzey komşusu ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan Rusya'nın yok sayılmaması gerektiğini belirterek:

"Hükümetin Rusya’ya uzattığı ‘zeytin dalı’nın başta turizm sektörü olmak üzere gayrimenkul sektörünü de olumlu yönde etkileyeceğini düşüyorum.  Sektör oyuncuları olarak bizler nasıl İran, Irak, Kuveyt’te pazarlama stratejileri ve faaliyetleri yapıyorsak, Rusya için de hükumetin adımını destekleyici aksiyonlar yapmamız gerekiyor. " ifadelerini kullandı. 

Rusya diplomasisi konut sektörüne destek sunacak

Rusya'nın büyük potansiyeli
Demir, Rusların yalnızca İstanbul'a değil, Türkiye'nin bir çok noktasına yatırım yaptığını ve İstanbu'u ağırlıklı olarak Arap yatırımcıların tercih ettiğini de söyledi. Demir, Rusların ağırlıklı tercihinin Antalya ve Mersin gibi sıcak bölgeler olduğunun da altını çizerek:

"Verilere göre, yabancı yatırımcılar İstanbul’dan sonra en çok Antalya’dan konut alımı yapıyorlar.  Demir İnşaat olarak bizler de markalı konut konseptimizi Antalya’da devam ettirmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda bölgede proje geliştirmek için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Antalya’da ilgilendiğimiz birkaç arsa var. Antalya’ya İstanbul standartlarında bir proje yapmak istiyoruz" dedi.