Rusya'nın emlak kralları arasında bir Türk

Rusya Forbes, ülkenin en yüksek kira gelirine sahip iş adamları listesini yayınladı. Enka, yıllık 380 milyon dolarlık gelirle listenin altıncı sırasında yer aldı

Rusya'nın emlak kralları arasında bir Türk

Uluslararası Forbes Dergisi'nin Rusya'da yayınlanan sayısında Rusya'nın en çok kira gelirine sahip emlak zenginlerinin listesini yayınladı. Listenin 6 sırasında bir Türk şirketi yer aldı.

ENKA altıncı sırada
Rusya'da yaşanan krizin kira gelirlerinde yüzde 25'e varan bir düşüş yarattığını vurgulayan Forbes Rusya'nın derlemesine göre, Rusya'da bir yıl içerisinde en çok kira geliri elde eden emlak zenginleri listesinin ilk sırasında Zahar İliyev bulunuyor. İliyev, Yevrpeyski alışveriş merkezi, Radisson Royal UKraina, Sadovod Pazarı ve Food City pazarı'ndan yılda 1.1 milyar dolar elde ediyor.

Ikea'nın kurucusu İngvar Kamprad da listenin ikinci sırasında yer alıyor. Kamprad'ın Mega Belaya Daça ve Mega Himki gibi mekanlar da dahil olmak üzere yıllık kira geliri 680 milyon dolar düzeyinde. Listenin üçüncü sırasında yer alan ve RİO AVM ve Novotel Moskow City'den elde gettiği kira geliriyle üçüncü sırada bulunan Sambel Karapetyan da senede 610 milyon dolar kazanıyor. 

Liste'nin 6. sırasında ise tanıdık bir isim yer alıyor. Forbes Rusya'ya göre Şarık Tara ve Sinan Tara, Moskow City Naberejnaya Kulesi ve Krasnıye Holmi Oteli ile yıllık 380 milyon dolarlık bir kira geliri elde ediyor.