Sabancı Çimento Grubu’nun cirosu yüzde 15 arttı

Sabancı Holding Çimento Grubu 2013 yılı değerlendirme ve 2014 yılı hedeflerini açıkladı. Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Göçmen, Akçansa ve Çimsa'nın toplam cirosunun 2013 yılında 2 milyar 156 milyon liraya ulaştığını söyledi

Sabancı Çimento Grubu’nun cirosu yüzde 15 arttı

22 Mart 2014 / Posta Gazetesi

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen, Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal ve Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu Sabancı Holding Çimento Grubu'nda ve sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, grubun gelecek yıla dair hedeflerini paylaştı.

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen, Sabancı Holding Çimento Grubu olarak 2013 yılında, Akçansa ve Çimsa ile oldukça iyi bir yıl geçirdiklerini belirterek, "İki şirketin toplam cirosu 2 milyar 156 milyon liraya ulaştı. Bir önceki yıla göre yüzde 15'lik bir artışı işaret ediyor" dedi.

Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen, Sabancı Holding Çimento Grubu olarak 2013 yılında, Akçansa ve Çimsa ile oldukça iyi bir yıl geçirdiklerini belirterek, "İki şirketin toplam cirosu 2 milyar 156 milyon liraya ulaştı. Bir önceki yıla göre yüzde 15'lik bir artışı işaret ediyor" dedi. Sabancı Holding Çimento Grubu’nun Türkiye'de yüzde 18'lik payla en büyük kapasiteye sahip olduğunu söyleyen Mehmet Göçmen, "Sabancı Holding Çimento Grubu olarak geride bıraktığımız 2013 yılında, Akçansa ve Çimsa ile temsil edildiğimiz çimento sektöründe hedeflerimizi gerçekleştirdik ve karlılığımızı artırarak büyümeyi başardık, oldukça iyi bir 2013 geçirdik. İki şirketin toplam cirosu 2 milyar 156 milyon liraya ulaştı. HeidelbergCement ile Akçansa'daki ortaklığımız ve şimdi Çimsa'nın CSI üyeliği nedeniyle global platformlarda güçlü bir varlığımız söz konusu. Biz rekabeti Türkiye ile sınırlamıyoruz, global çapta faaliyet gösteriyoruz. İki şirketimiz de bir tanesi ortağımız üzerinden birisi de doğrudan kendisi olmak üzere sürdürülebilirlik inisiyatifinin bir parçası" diye konuştu.

Hedefin sadece büyüme değil sürdürülebilir büyüme olması gerektiğinin altını çizen Göçmen, çimento üretiminin enerji yoğun bir iş olması dolayısıyla enerji verimliliğinin sektör için önemli bir konu olduğuna vurgu yaptı.