Sabancı Çimento Grubu'nun başına Tamer Saka atandı

Sabancı Holding'in Çimento Grup Başkanlığı görevine, Mehmet Hacıkamiloğlu'nun ayrılma kararı sonrasında Dr. Tamer Saka getirildi

Sabancı Çimento Grubu'nun başına Tamer Saka atandı

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevine, Dr. Tamer Saka atandı. Tamer Saka'nın 2 Nisan itibarıyla yeni görevine başlayacağı açıklandı. Sabancı Holding Çimento Grubu bünyesinde Akçansa, Yünsa ve Çimsa şirketleri bulunuyor. 

Çimento Grubu'nun başına Tamer Saka geçti

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanığı görevine, Mehmet Hacıkamiloğlu'nun ayrılma kararı sonrasında Dr. Tamer Saka atandı. Topluluk bünyesinde farklı departmanlarda üst düzey görevlerde bulunan Mehmet Hacıkamiloğlu'nun ayrılma kararının ardından bir değerlendirme yapan Sabancı Holding CEO'su Mehmet Göçmen, şirkete sunduğu katkılardan dolayı Kamiloğlu'nu teşekkür etti. Göçmen: "Çimento Grup Başkanlığı görevini 2 Nisan tarihi itibarıyla, Dr. Tamer Saka üstlenecektir. Dr. Tamer Saka’nın, değerli tecrübeleriyle Topluluğumuza katkı sağlamak üzere tekrar aramıza katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum." dedi. 

Dr. Tamer Saka kimdir?

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamlayan Dr. Tamer Saka, Arthur Andersen ve Ernst&Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı Hizmetlerinden Sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürüttü. 2004 senesinde Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katılım gösteren Saka, 2010 ile 2011 yılları arasında da Willis Londra'da Türkiye'nin de dahil olduğu yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktörü olarak görev yaptı. 2011 senesinde de Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevine getirilen Saka, Mayıs 2012'de de otomotik ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Tamer Saka, 2014 yılında günümüze dek, Kibar Holding'in CEO'su olarak meslek yaşamını sürdürmekteydi.