Sabiha Gökçen'in yeni ortağı kim?

TAV Havalimanları Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 40'lık hissesini satın almaya hazırlanıyor. TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener: 'Bu stratejik bir adımdır.' dedi.

Sabiha Gökçen'in yeni ortağı kim?

TAV Havalimanı Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 40 hissesini satın alacağını açıkladı. TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şeker, Sabiha Gökçen ortaklığının TAV için önemli bir tratejik adım anlamına geldiğini söyledi. 

Sabiha Gökçen Hisselerinin yüzde 40'ının satın alınmasıyla ilgili olarak firanın Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yüzde 40 hisse için Limak Grubu ile anlaşıldığı duyuruldu. Açıklamada: 'Sözleşmeye göre gerekli onayların alınması ve işlemin tamamlanmasının ardından TAV ve Malaysia Airports, Sabiha Gökçen'de ortak olarak havalimanının yönetiminde eşit paya sahip olacak.' ifadeleri kullanıldı. 

Şener: 'Sabiha Gökçen daha da büyüyecek'
Firmanın Atatürk ve Sabiha Gökçen'deki varlığının, önümüzdeki 5-6 yıllık zaman diliminde verimlilik artışının yakalanması bağlamında önem arzettiği söyleyen Sani Şener: 'Tarafların sahip olduğu bilgi birikimini bir araya getirerek Sabiha Gökçen'i daha da geliştirmeyi umuyoruz. Malaysia Airports yaratacağı bilgi ve sosyal sermaye bence en önemlisi olacaktır. Başka projelere girmiyoruz ve elimizdeki sermaye birikimini ülkemizin bir havalimanına yatırmaktan da çok mutluyuz.' dedi.