Sabiha Gökçen metro ihalesi yapıldı! İhalede neler oldu?

Sabiha Gökçen metro ihalesi gerçekleştirildi. Peki ihalede kaç firma teklif verdi, neler yaşandı? İşte ihale ile ilgili detaylar.

Sabiha Gökçen metro ihalesi yapıldı! İhalede neler oldu?

Kaynarca-Sabiha Gökçen metro ihalesi yapıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen ihalede, toplamda 14 firma teklif verdi. 7.4 kilometrelik uzunluğa sahip olacak hattın ihalesinde en düşük teklif ise 170 milyon Euro oldu.

Resmi incelemenin ardından sonuçlarının açıklanacağı "Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı Raylı Sistem Bağlantısı İnşaat ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri Yapım İşi" ihalesinde en düşük teklifi Gülermak-YSE Ortaklığı verdi.

Sabiha Gökçen metrosu ne zaman bitecek?
Sabiha Gökçen metro ihalesinin ardından akıllara hattın ne zaman açılacağı geldi. 2012 yılında hizmete alınan Kadıköy-Kartal metrosu sonrası, Kaynarca aktarma istasyonu ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşacak olan metro bağlantısının 2017 yılında devreye girmesi planlanıyor. Sabiha Gökçen Pendik metrosu ile Kadıköy'den Kurtköy'e yolculuk edecek olan metro yolcusu bu yolculuğu ortalama 45 dakikada gerçekleştirecek.

Sabiha Gökçen metrosu durakları ise şöyle olacak;

*Sabiha Gökçen Havalimanı

*Sanayi

*Bağlar

*Yayalar

*Dumlupınar

*Hastane

*Kaynarca Merkez

*Pendik.
 

Firma Bilgisi: Si Yapı