Sabiha Gökçen metrosu ne zaman bitecek?

Sabiha Gökçen metrosunun ihalesi 4 Aralık 2014’te yapılıyor. Peki Sabiha Gökçen metrosu inşaatı ne zaman başlayıp, ne zaman bitecek?

Sabiha Gökçen metrosu ne zaman bitecek?

Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı İnşaat ve Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri ihalesi 4 Aralık Perşembe günü yapılıyor. İhale, Hakkı Turayliç Caddesi No:5 D Blok 7. Kat Demiryolları Yapım Dairesi Başkanlığı Çankaya Ankara'da saat 10.30'da gerçekleştirilecek.

Sabiha Gökçen metrosunun inşaatı ise, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak, başlatılacak. Peki Sabiha Gökçen metrosu ne zaman bitecek? Bu soruya yetkililerin verdiği yanıt ise, 3 yıl.

Sabiha Gökçen metro hattı sayesinde, İstanbul'da metro hattı Kaynaşlı'dan itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar uzayacak. Proje kapsamında, Kaynarca'dan itibaren 7.4 kilometrelik metro hattı yapılacak. Söz konusu metro projesinin, Marmaray'la da entegre olması sağlanacak. Hali hazırda proje çalışmalarının tamamlandığı Sabiha Gökçen metrosu, toplamda 4 duraktan meydana gelecek.

İhaleye katılım nasıl olacak?
Metro hattı için teklifler, ihale tarih ve saatine kadar verilebilecek. İhale dökümanına ulaşmak içinse, idarenin web adresine bakmak yeterli. Adreste görülebilecek ihale dökümanını 1500 TL karşılığında almak mümkün. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif yalnızca fiyat esasına göre belirlenecek. Yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak ihalenin yerli isteklileri için bir avantajı da olacak. O da, yerli isteklilerin lehine uygulanacak yüzde 15'lik fiyat avantajı.