Sağlık hanı konsepti yükseliyor

Park 15 Muayenehaneleri, farklı konseptiyle hem doktorlar hem de hastalar için özgün bir platform olarak yapılandırıldı.

Sağlık hanı konsepti yükseliyor

Doç. Dr. Mehmet Necmettin Atsü, Op. Dr. Murat Emanetoğlu ve Uzm. Dr. Haşim Şengör ortaklığında açılan Park 15 Muayenehaneleri, farklı konseptiyle hem doktorlar hem de hastalar için özgün bir platform olarak yapılandırıldı.

Park 15 konsepti
Doktorların, birbirinden bağımsız olarak kendi muayenehanelerinde faaliyet gösterdiği proje, bir hastane ya da poliklinik yapısı içermiyor ancak hastalar farklı hekimlerden konsültasyon alabiliyor ya da tahlil ve tetkiklerini, yine Park 15 içinde bağımsız hizmet veren anlaşmalı laboratuvarda yaptırabiliyor. 

Park 15 Muayenehaneleri Kurucularından Op. Dr. Murat Emanetoğlu, geliştirdikleri iş modelinin temel nedenlerini şu sözlerle açıklıyor, "Yeni yönetmelik, bir muayenehanede birden fazla hekimin hizmet vermesini engelliyordu. Ayrıca yönetmeliğin getirdiği yeni ortam koşulları, pek çok hekimin mevcut muayenehanesini yetersiz kılıyordu. Biz de, hem hekim arkadaşlarımız hem de onların hastaları için yeni bir konsept geliştirerek; vizyon ve misyon birliği prensibiyle bir arada olabileceğimiz bir platform yarattık." Emanetoğlu yaptığı açıklamada İstanbul başta olmak üzere birçok farklı noktada aynı konseptle hizmet verecek yeni muayenehanelerin açılmasına imkân sağlayacaklarını da sözlerine ekliyor.

İlki Koşuyolu'nda hizmet veren Park 15 Muayenehaneleri'nde 11 uzman hekim, 1 beslenme ve diyetetik bölümü ayrıca bir de anlaşmalı laboratuvar bulunuyor. Her hekime, kendi ihtiyaçları doğrultusunda personel de sağlayan Park 15, kendi yapısı içinde faaliyet gösteren hekimlere asistan, hemşire, hizmetli personel, idari sorumlular, sekretaryadan oluşan bir ekip desteği de veriyor.