Saint-Gobain'den Türkiye'de bir ilk

Saint-Gobain, Türkiye'nin ilk taşlama ve kesme taşları fabrikasının inşaatına, Eskişehir'de başladı

Saint-Gobain'den Türkiye'de bir ilk

2 Haziran 2014/Emlakwebtv
Türkiye'nin ilk taşlama ve kesme taşları fabrikasının inşaatına Eskişehir'de başlandı. Saint-Gobain imzasını taşıyan yatırım, ağırlıklı olarak; hırdavat, bakım, onarım ve operasyonlar, petrol ve doğalgaz sanayii, inşaat malzemeleri pazarı için taşlama ve kesme taşları üretecek.

Saint-Gobain tarafından Eskişehir'de yapımına başlanan ve Türkiye'nin ilk aşındırıcı ürünler fabrikası özelliğini taşıyan yatırımın 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor. Yaklaşık 90 kişinin istihdam edileceği fabrikada, ürünler Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Orta Asya pazarına da sunulacak.

Saint-Gobein tarafından yapılan açıklamada, fabrika binasının tasarımında enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğuna değinilerek, binanın en yüksek deprem güvenliği standartlarına uygun şekilde inşa edildiği belirtildi.

64 ülkede 190 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Saint-Gobain'in ürün portföyü, zımparalar, bağlayıcılı taşlar, elmas ve CBN aşındırıcılar, taşlama ve kesme taşları, yapı grubu aşındırıcıları) aşındırma prosesinin her aşaması için kapsamlı çözümler sunan ürünlerden oluşuyor.