Sakarya Cadde 54'te 2. etap satışları öne çekildi

Sakarya Serdivan'da YU Group Gayrimenkul-Turkmall Gayrimenkul ortaklığı ile hayata geçirilen Cadde 54 projesinde satışlar devam ediyor

Sakarya Cadde 54'te 2. etap satışları öne çekildi

Serdivan Belediyesi, Turkmall Gayrimenkul  ve YU Group Gayrimenkul Yatırım ortaklığı ile Sakarya Serdivan'da hayata geçirilen Cadde 54 projesinde satışlar devam ediyor. Bir aydan daha kısa bir süre içinde projenin ilk etabı tamamlanırken, 2. etapta satışların öne çekilme kararı alındı. Projede lansmana özel avantajlar hazırlanırken, yatırımcıya 36 ay vade ile yüzde 0 faizli ödeme alternatifleri sunulacak. 

Sakarya 54 projesi

Toplamda 52 dönümlük arazi üzerinde 300 metre uzunluğunda olarak inşa edilecek cadde üzerinde sosyal alanlar, cadde mağazaları, çarşı, ofis ve bankalardan oluşan bir konsept ile hayata geçirilen Cadde 54 projesinde özel bir yurt firması ile blok imza aşamasına gelindiği açıklandı. Konuyla ilgili olarak özel üniversitelerle görüşmeler devam ediyor. Projenin ilk etap satışları ise kısa bir süe içinde tamamlanmış durumda. 2019 yılının ikinci çeyrek döneminde tamamlanması beklenen projede yatırımcılar için de yüksek getiri potansiyeli vaat ediliyor. 

İlk günden beri kazandıran proje

Sakarya'nın merkezi ilçelerinden Serdivan'da hayata geçirilen Cadde 54 projesinin satışa sunulduğu ilk günden bu yana yatırımcısına kazandıran bir proje olma niteliği taşıdığını söyleyen YU Group Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan projenin, kentin yaşam kültürünü değiştirecek, konumu sayesinde de eğitim ve sağlık kurumlarının yanı sıra tarihi mekanlara da yakın bir yaşam alanı olarak tasarlandığını söyledi. Özkan, projenin şimdiden yatırımcısına yüzde 10 oranında kazandırmaya başladığını belirterek: "Uluslararası bir yurt işletmeciyle ve özel üniversitelerle görüşmelere başladık. 5000 m2 bir blok için uluslararası özel bir yurt firmasıyla imza aşamasındayız. Tek üniversitesi bulunan ve yaklaşık 95 bin öğrenci sayısına ulaşan Sakarya'ya, özel bir üniversiteye bağlı bir akademi veya yüksekokulun da gerekli olduğunu düşündük. Bu kazancı sağlamak için de Özel üniversetelerle görüşmelere başladık. Cadde 54 Sakarya’nın potansiyelini bu anlamda ileriye taşıyacak bir projeksiyon olacak." dedi.

Kiralamalar hız kazanacak

Projede kiralanabilir perakende alanlarında Türkiye'nin öncü proje geliştirme ve kiralama firması Turkmall kiralama ekibinin faaliyetlerini hızlandırdığını ve haftanın belli günlerinde satış ofislerinde görüşmelerin gerçekleştiğini belirten Özkan: "Bireysel yatırımcıların yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun Cadde 54 projesinin içinde yer almak istediğini biliyoruz. Serdivanlıların ihtiyaçlarını giderme noktasında bizler de gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşme halindeyiz..." dedi.

 

Firma Bilgisi: cadde 54
Proje Bilgisi: yu group