Sakarya’dan sektöre bir armağan: Newjoy

Sakarya-Hendek'te üretim yapan Newjoy, Güney Kore’ye panel mobilya ihracatı yapan ilk Türk markası olmayı başardı

Sakarya’dan sektöre bir armağan: Newjoy

15 Kasım 2013 / emlakwebtv
Bebek, Çocuk ve Genç mobilya grubundaki farklı çizgisi ile dikkatleri üzerine toplayan Newjoy, Sakarya’dan yola çıkarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Newjoy, Güney Kore’ye panel mobilya ihracatı yapan ilk Türk markası olmayı da başardı
Sakarya-Hendek'te 20 bin metrekaresi açık, 9 bin metrekaresi kapalı alana kurulu fabrikada üretim yapan Newjoy, Güney Kore’ye panel mobilya ihracatı yapan ilk Türk markası olmayı da başardı.

Öner: “Newjoy olarak üzerlerimize düşen tüm sorumluluğu almaya hazırız”
Newjoy Yönetim Kurulu Başkanı Birol Öner, dünya ihracat payında Türkiye’nin payının yaklaşık %1 pay ile henüz ilk yirmi ülke arasına giremediğini belirtti. Öner, 1-2 yıllık kısa vadede Tayland, Tayvan, Hollanda, Romanya, Slovenya hatta İngiltere ve Meksika‘yı geçip ilk 16-20 ülke arasına girebileceğini vurgulayarak Newjoy olarak üzerlerine düşen tüm sorumluluğu almaya hazır olduklarını söyledi.

Birol Öner, yaptığı açıklamada öncelikli hedeflerinin Newjoy’u bir dünya markası haline getirirken Türkiye’yi de dünya pazarında söz sahibi bir oyuncu konumuna getirmek olduğunun altını çizdi.

Newjoy, 2014 yılında yeni mağazalarla birlikte mağaza sayısı 40 ulaşacak
2014 yılında açılacak yeni mağazalarla birlikte mağaza sayısını 40 ulaştırmayı hedefleyen Newjoy, Türkiye’ye yayılarak geniş bir mağaza ağı kurmayı hedefliyor. Bayi planlamasında da yeniliklere imza atacak olan Newjoy, bayilik açmak isteyen yatırımcılara da cazip fırsatlar sunuyor. Ayrıca Newjoy, bayiler için uygulayacağı strateji ile montaj, sevkiyat, servis gibi harcamaları bayiler üzerinden alarak şirket aracılığı ile “outsources” ediyor. Bu sistemle de bayilerin de kısa bir süre içinde kar edebilmeleri sağlanmış oluyor.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Newjoy, satış sonrası ürün desteğine verdiği önemle de birçok markanın önüne geçiyor. Müşterisine ürünle ilgili her aşama da yardımcı olarak müşterisiyle olan bağını sürekli kılmak istiyor.