Salute Merkez Ofis Projesi

Udesign Mimarlık'a ait olan Salute Merkez Ofis Projesi, kurumun genç ve dinamik ekip yapısına uygun iç mimarisiyle dikkat çekiyor

Salute Merkez Ofis Projesi

Proje tasarımı ve uygulaması Udesign Mimarlık'a ait olan Salute Merkez Ofis Projesi, kurumun genç ve dinamik ekip yapısına uygun iç mimarisiyle dikkat çekiyor. 3 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirilen projenin en çarpıcı yanlarından birisi de renk ve geometrinin çalışma alanlarında yarattığı yansımalar.

Sektör ve ekip dinamikleri paralelinde mimarisini şekillendiren ofisler yeni çağın yükselen çalışma alanları olmaya devam ediyor. Bu modern yaklaşımlar arasına; yakın zamanda yenilenen Salute Sağlık Hizmetleri'nin merkez ofisi de katıldı. İstanbul Maslak Eclipse içerisinde yaklaşık 1000 m2'lik alana kurulu olan bu ofiste, alt gruplar ve markalarının fonksiyonel dağılımının sağlandığı, ekiplerin personel sayılarına göre rahatlıkla çalışabileceği alanlarının oluşturulması hedeflendi.

Bu ana hedef doğrultusunda yapılan genel kurguda ortak alan kullanımlarının da veriminin arttırılması amaçlandı. Bu sebeple toplantı odaları, kafe bölümü, giriş, koridorlar kurgunun bir parçası olarak kalırken farklı kurum markalarına hizmet vermek üzere tasarlandı. Genç ve dinamik bir ekip ortamı olduğunun altını çizen Udesign Mimarlık ekibi, ortamdaki bu çalışma enerjisini kullandığı dikkat çekici renkler ve geometrik dille tüm alanlara yansıtmaya çalıştı.

Merkez ofis ayrıca zeminindeki modüler yükseltilmiş döşeme uygulaması ile statik ve uygulama açısından alternatifi olmayan bir çözüm sunuyor. VRV sistemi ile ısıtma ve soğutma yapılan alanda aydınlatma ve kaplama malzemelerinde olabildiğince doğal ve geri dönüşümü destekleyen tercihler yapılarak çevreci bir yaklaşım izlendi.

Salute Merkez Ofisi'nde tüm bu kurgular uygulanırken buna uygun ürünler de tercih edildi. Bunlar arasında; bekleme ve dinlenme alanlarında Faruk Malhan imzalı Babil Serdiyar kanepeler yer alıyor. Çalışma alanlarında Studio Kairos tasarımı Barbari masalar ve Koray Malhan tasarımı Guamba masalar bulunuyor. Çalışma koltuğu olarak ise Gala'nın farklı modülleri kullanılıyor. Depolama sistemi olarak ise Koray Malhan tasarımı Song ünitelere yer veriliyor. Çapraz ayaklarıyla öne çıkan Faruk Malhan tasarımı Partita masa sistemleri ve Miranda koltuklar ise toplantı odalarında tercih ediliyor.

PROJE: Salute Sağlık Hizmetler Merkez Ofisi
PROJE TASARIM: Umut Uzuner / UDesign Mimarlık
METREKARE: 980 m2
FOTOĞRAF: Gürkan Akay