Samsun'a 150 milyon dolarlık yatırım

Tanrıverdi Holding, ikinci turizm yatırımı olan Sheraton Samsun Hotel için 150 milyon dolar harcadı

Samsun'a 150 milyon dolarlık yatırım

İlk Turizm yatırımını Shangri La Hotel ile İstanbul'a yapan Tanrıverdi Holding, ikinci yatırımını memleketi Samsun'a yaptı. Starwood Hotels&Resorts Worldwide iş birliği ile hayata geçirilen Sheraton Samsun Hotel, toplam 150 milyon dolara mal oldu. 

Bölgenin Sheraton Samsun Hotel'e ihtiyacı var
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tanrıverdi Holding Başkanı Recep Tanrıverdi, bölgenin markaçıl otel boşluğuna dikkat çekerek: 'Yatırımımız bu boşluğu doldurarak, yerli ve yabancı turisti Samsun'a çekmeyi hedefliyor.' şeklinde konuştu. 

200 kişilik istihdam
Otel bünyesinde istihdam edilen kişi sayısının 200 olduğunu ve Samsun'u kongre, spor ve sağlık turizminde öne çıkan bir kent haline getireceklerini belirten Tanrıverdi: 'Otelin önüne de bir yat limanı planlıyoruz. Limanla birlikte Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerden de konut alacağız. ' ifadelerini kullandı.

Dev golf sahası yatırımı
Tanrıverdi, bir İngiliz golf yatırımcısının da kendileriyle birlikte Samsun'a geldiğini ve 800 dönümlü arazinin yatırım için uygun olup olmadığının da incelendiğini belirterek, golf sahalarının otele uzak olduğu gerekçesiyle 'yatırımın askıya' alındığını da vurguladı.