Samsun’da 120 bin konut yenilenecek

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından Samsun’da 5’incisi gerçekleştirilen Gelişen Kentler Zirvesi’nde, şehrin çehresini değiştirecek yeni yapıların inşa edilmesi ve yenilenecek 120 bin konutun durumu ele alındı

Emlakwebtv / Haber: Bülent Yoldaş- Kamera: Ali Budak
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Bursa, Konya, Gaziantep ve İzmir’den sonra Gelişen Kentler Zirvesi’nin 5’incisini Samsun’da düzenledi. Türkiye’nin sadece İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerden ibaret olmadığını, Anadolu’da da potansiyel barındıran bölge ve şehirler olduğunu göstermek amacıyla gerçekleştirilen zirvede, Samsun’da yenilenecek 120 bin konuta vurgu yapılarak şehrin çehresinin nasıl değiştirilmesi gerektiği konuşuldu.  

Zirvede artık devletlerden çok şehirlerin yarıştığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’un marka değerinin Türkiye’den fazla olduğunu söyledi. Samsun’da bulunan 200 bin yapının yarısından fazlasının yenileneceğine vurgu yapan Bayraktar, TOKİ’nin de bölgede 8 bin konut inşa edeceğini ifade etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise zirvede yaptığı konuşmada Samsun’da 120 bin konutu yenilerken nelere dikkat edeceklerini şöyle anlattı.