Samsun Havalimanı ulaşıma kapanıyor

Samsun Havalimanı, pistte meydana gelen 19 santimetrelik çökme nedeniyle bakıma alınacak. DHMi, çalışmaların 3 ayda tamamlanacağını açıkladı

Samsun Havalimanı ulaşıma kapanıyor

Samsun Havalimanı, pistte meydana gelen çökmeler nedeniyle bakıma alınacak.  Çökme nedeniyle uluslararası standart olan 22 santimi yitiren Samsun Havalimanı'ndaki çalışmaların 3 ayda tamamlanması hedefleniyor

Uluslararası Havalimanı'nda çalışmalar yakında başlayacak
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Samsun'da meydana gelen çökme nedeniyle Samsun-Çarşamba Havalimanı'nın bakım ve onarıma tabi tutulacağını doğruladı. Samsun Uluslararası Havalimanı'nın 1 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında bakım amacıyla kapalı olacağını belirten Ocak: "17 yıllık Samsun Havalimanı, 55 havalimanı içinde özel öneme haiz yeridir. 17 yıldır kullanılan limanımızda pist eskimiştir. 19 santime varan çökmeler tespit etti. Bunun kabul edilmesi olanaksız. Bu 22 santime vardığında da uluslararası standardı yitirmiş olacağız..." şeklinde konuştu. 

9 milyon TL'ye mal olacak
Ocak, Havalimanı için 9 milyon TL'lik sözleşmeye imza attıklarını ve başlangıçtaki bitirme taahhüdünün 11 ay olarak belirlendiğini vurgulayarak.

"Biz bu süreyi 3 aya indirdik. 1 Mart 31 Mayıs tarihleri arasında da pistimizi kapatma kararı aldık. Hiçbir talihsizliğe yol açmadan söz veriyorum. Samsun Havalimanımız en geç 31 Mayıs tarihinde yeniden hizmete alınmış olacaktır..." ifadelerini kullandı.