Samsun kongre merkezi Otoshow ile açılıyor

TÜYAP tarafından düzenlenen Samsun Oto Show Fuarı, 18-23 Kasım tarihleri arasında, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek

Samsun kongre merkezi Otoshow ile açılıyor

TÜYAP tarafından düzenlenen Samsun Oto Show Fuarı, 18-23 Kasım tarihleri arasında, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Samsun Fuar Merkezi'nin ilk etkinliği
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ilk fuar olan Samsun Oto Show Fuarı’na, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Kia, Mercedes, Nissan, Seat, Skoda, Toyota, Volvo, Volkswagen gibi binek otomobil markalarının yanı sıra Iveco ve Mercedes gibi ticari araç üreten markalar da katılacak. Konuyla ilgili detaylı bilgi veren TÜYAP Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Samsun'daki Fuar merkezinin TÜYAP'ın Türkiye'deki altıncı fuar merkezi olduğunu belirterek: 'TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde tüm Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunacak fuarlar düzenleyeceğiz. İlk fuarımız da, büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Samsun Oto Show Fuarı olacak. Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde Samsun başta olmak üzere tüm Karadeniz bölgesinin üretim, istihdam, ihracatına önemli katkılar sağlayacak, sosyal ve kültürel yaşamını hareketlendirecek fuarlar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu fuarlara sadece Türkiye’den değil Karadeniz’deki komşu ülkelerden de yoğun ziyaretçi bekliyoruz.”dedi.

2015 yılı hedefi: 250 bin ziyaretçi
Karadeniz’in en büyük fuar alanına sahip olan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nin, Gıda, İnşaat, Mobilya-Dekorasyon, Kitap, Tarım sektörleri ile ilgili 2015 yılında bölgedeki 18 il ile 40’a yakın il ve 30 ülkeden toplamda 250.000 ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Bu ziyaretçilerin en az 100.000’in Balkanlar, Rusya, İran ve Gürcistan, Azerbaycan gibi komşu ülkeler ve çevre iller başta olmak üzere tüm dünyadan geleceği tahmin ediliyor. Planlanan etkinliklerle birlikte yurtdışı ve şehir dışı misafirlerin de etkisiyle bölge coğrafyasındaki istihdama büyük katkı sağlayarak şehirdeki konaklama, ulaşım turizm alanlarındaki yatırımlara önemli ölçüde destek sunulması planlanırken, Samsun başta olmak üzere bölgenin üretim, istihdam ve ihracatına önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.