Samsun Tekkeköy-Üniversite raylı sistem ne zaman açılacak?

Samsun’da hayata geçirilen Tekkeköy Üniversite raylı sistem projesi ne zaman açılacak? Konuyla ilgili son açıklama için tıklayın.

Samsun Tekkeköy-Üniversite raylı sistem ne zaman açılacak?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Üniversite raylı sistem projesinin ne zaman biteceği hakkında açıklama yaptı. Buna göre Tekkeköy Üniversite raylı sistem projesi ne zaman açılacak?

Toplam uzunluğunun 32 kilometre olacağı raylı sistem hattının 2017 Nisan ayında tamamlanacağını belirten Yılmaz, “Geçen hafta Shell kavşağından Tekkeköy’e kadar 2017 yılında yapılacak olimpiyatlara hazırlanmak için yapılan büyük stadyumun ve kapalı spor salonunun oraya kadar trenlerin gitmesini sağlayacak 140 milyon TL’lik ihaleyi gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde hızla inşaatına başlayacağız. Muhtemelen 20 gün içerisinde 8 tane daha ilave tren alıyoruz. Bununda ihalesini yapıyoruz. 2017’nin Nisan ayında raylı sistem Tekkeköy’e uzanacak. Tekkeköy’den trene binen birisi 32 kilometre trenden hiç inmeden üniversiteye kadar ulaşacak. Planlamamız böyle” şeklinde konuştu.