Sanal para ile konut satışı Türkiye'de

İlk kez bir İngiliz Knox Group'un Dubai'de hayata geçirdiği konut projesinde kullanmaya başlayacağını açıkladığı Bitcoin ile artık Türkiye'den de konut satın alınabilecek. MiaVita projesi, Bitcoin ile satışlara başlandığını duyurdu

Sanal para ile konut satışı Türkiye'de

Tüm dünyada tartışma yaratan ve son olarak JP Morgan Chace CEO'su Jamie Dimon'un 'dolandırıcılık' açıklamasında bulunduğu sanal para Bitcoin ile artık, Türkiye'den de konut satın alınabilecek. Geçtiğimiz aylarda ilk kez İngiliz Knox Group tarafından Dubai'de hayata geçirilen bir konut projesinin önemli bir bölümünün Bitcoin karşılığında yapılacağının duyurulmasının ardından Miavita projesi de kripto para birimi ile satışlara başladığını duyurdu. 

Türkiye'de bir ilk: MiaVita'da Bitcoin dönemi

Firma tarafından bugün yapılan açıklamada, sanal para birimi Bitcoin'in Türkiye'de ilk kez Miavita projesinde uygulamaya alınacağına dikkat çekildi. Projenin Yönetim Firması'nın patronu Erdal Daldaban, Bitcoin ile ödeme yaparak konut ve işyeri satın alınması ile ilgili kararın kripto para birimleri ile ilgilenen ve bu sisteme yeni dahil olan yatırımcıların kazançlarını değerlendirmesi için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Bitcoin'in hem Türkiye hem de Ankara'ya olumlu katkılar sunacağını açıklayan Daldaban “Son dönemde izlediği değer güzergahıyla Türk yatırımcısının da ilgisini çeken ve yatırımlarını böyle değerlendiren müşterilerimizin dikkatini çekebileceğimizi düşünerek bitcoin ile satış yapmaya karar verdik. Sanal ya da başka bir deyişle dijital paranın artık küresel ekonomi için gözardı edilemeyecek bir unsur hale geldiğini er ya da geç hayatımızda kalıcı bir biçimde yer bulacağını düşünüyoruz. Bu dijital para birimleri içinde en kayda değer ilerleyişi, teknik altyapı sağlamlığını ve bilinirliğini bitcoin sağladı ve Türk yatırımcısının da haklı olarak ilgisini çekti.” dedi.

Bitcoin satın alma işlemlerini hızlandıracak

Daldaban, yeni finans enstrümanı Bitcoin sayesinde hesaplar arası para transferi ve ödemelerde daha hızlı, güvenli ve ucuz bir perspektif yakalandığını da belirterek,  “Bitcoin herhangi bir Merkez Bankası’na bağlı olmadığı için konvansiyonel para birimlerini kontrol eden para poltikalarından bağımsız ve kendi mecrasında hareket etmektedir.” dedi. “Milyarlarca dolar değerindeki bitcoinleri küçük bir hafıza kartında elektrik cüzdanda bile taşıyabilirsiniz.” şeklinde konuştu. Söz konusu işlemin nakit para ya da başka bir enstrüman ile gerçekleşmesinin bir hayli zor olduğunu da hatırlatan Daldaban, internet çağında bu gelişmeyi ilk kez uygulamanın keyif verici olduğunu da dile getirdi. 

MiaVita projesi

MiaVita projesi Ankara Beytepe'de hayata geçiriliyor. Bilkent, Çayyolu, Ümitköy, Beysukent ve İncek'e yakınlığının yanı sıra önemli üniversitelere komşu konumuyla da dikkat çeken MiaVita, yatırımcısına “Şimdi Al Teslimde Öde” ve “Sıfır Faiz 96 Ay” kampanyaları ile farklı ödeme seçenekleri de sunmaya devam ediyo. Projede, peşin alımlarda ise  yüzde 15 indirim kolaylığı sunuluyorb Kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, müzik odası, türk hamamı, playstaion odası, sauna gibi birçok sosyal alan barındıran projede  bir de cep sineması bulunuyor 

Bitcoin değer bulmayı sürdürüyor

Son bir sene içindeki yüksek değer artışına karşın bir kaç aylık periyotta dolar karşısında değer yitiren Bitcoin, finans çevrelerinden gelen eleştirilere karşın değer bulmayı ve reel para birimleri karşısında işlem görmeyi sürdürüyor. Halen 1 bitcoin 4 bin dolara yakın bir değer taşıyor. 

 

Firma Bilgisi: miavita
Proje Bilgisi: miavita