Sanat Halı'dan 6 milyon euroluk ek yatırım

2012 yılında 170 milyon TL’lik bir ciro gerçekleştiren Sanat Halı’nın 2013 yılı hedefi ise yüzde 25 büyüme sağlamak

Sanat Halı'dan 6 milyon euroluk ek yatırım

1 Şubat 2013 / emlakwebtv
Türkiye ihracat şampiyonları arasında yer alan Sanat Halı, planlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2012 yılında 170 milyon TL’lik bir ciro gerçekleştiren Sanat Halı’nın 2013 yılı hedefi ise yüzde 25 büyüme sağlamak.

27 yıllık bir tecrübe ile üretime başlayan Sanat Halı, kısa sürede yurt içinde ve yurt dışında halı sektöründeki seçkin markalar arasındaki yerini aldı. Bugün, 1100 kişilik çalışanı ile 10 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip olan Sanat Halı, aynı zamanda hammadde ihtiyacında dışa bağımlılığı minimize etmek için Sanat Halı iplik tesislerini de kurdu. Yıllık 13 bin ton iplik üretimi gerçekleştiren Sanat Halı,  2013 yılında üretim bandını genişleterek, üretimini de yüzde 25 arttırmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sanat Halı Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kaplan: “2013 yılında 6 milyon euroluk yeni ek yatırımlarımız olacak. Bu yatırım planımız ile 200 kişiye daha istihdam olanağı sağlayacağız. Bugün 50’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.  Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Asya ülkelerine yoğun bir şekilde ihracat yapıyoruz. Kullanışlı, kaliteli, farklı, özgün ve yüksek teknolojiyle ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesine daha ihraç etmeyi planlıyoruz.  Kendimize özgü çizgimizle dünya makine halısı trendlerini belirleyen firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Kaplan ayrıca “2011 yılında 350 olan bayi sayımızı 2012 yılında yüzde 70 oranında artırarak toplam 600 bayiye ulaştık. Hedefimiz bu büyümeyi önümüzdeki dönemde de arttırarak sürdürmek ve bayi ağımızı genişletirken aynı zamanda franschise mağaza yatırımlarımız ile büyümeye devam etmek” açıklamasında bulundu. Firma hakkında detaylı bilgi için adres: www.sanathali.com